Roland Garros: Halep szenvedett a második mérkőzésén is

A címvédő Simona Halep bejutott a Párizsban rendezett francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének harmadik fordulójába, miután csütörtökön, 131 perces mérkőzésen, 6:4, 5:7, 6:3 arányban legyőzte a lengyel Magda Linettet (87. a világranglistán). Babos Tímea – Kristina Mladenoviccsal az oldalán – női párosban bejutott a legjobb 32 közé.

A második helyen kiemelt magyar–francia páros két szettben győzte le csütörtökön a Hszin-jü Csiang, Csi-ang Vang kínai kettőst. Babos és Mladenovic 28 perc alatt került játszmaelőnybe úgy, hogy egyszer elvesztette adogatójátékát, miközben az ellenfél háromszor. A második szakasz hasonlóan gyorsan, 26 perc alatt ért véget, ugyancsak 6:2-es eredménnyel, de ebben már a magyar–francia páros mindegyik szervajátékát hozta. A következő fordulóban az Alizé Cornet, Petra Martics (francia, horvát) duó lesz az ellenfél.

Nem jutott tovább az első fordulóból a Darija Jurak, Raluca-Ioana Olaru (horvát, román) páros, őket a német Anna-Lena Friedsam, Laura Siegemund duó 6:2, 6:3-mal búcsúztatta. A 16. kiemelt kettős 96 perc alatt szenvedett vereséget, a különbséget főleg az adogatás jelentette, a német páros mind az első, mind a második szervánál hatékonyabban értékesítette a lehetőségeit, s Siegmundék 13 bréklehetőségből 4-et kihasználtak (mindkét duó 4–4 duplahibát vétett). Olaruék 11 500 eurós csekkel és 10 világranglistaponttal vigasztalódhatnak, a román lány még versenyben van vegyespárosban, a horvát Franko Skugor oldalán.

Eredmény, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Hszin-jü Csiang, Csi-ang Vang (kínai) 6:2, 6:2; Friedsam, Siegemund (német)–Jurak, Olaru 6:2, 6:3.

Az év második Grand Slam-tornáján harmadikként kiemelt Halep a meccs elején 2:0-ra elhúzott, de Linette kiegyenlített, Halep 5:2-re elment, de a lengyel lány 5:4-re feljött, innen nyert Simona 6:4-re. A második szettben Halep 5:3-ra vezetett, kihagyott egy meccslabdát is, aztán 5:4-nél még kihagyott kettőt, sőt, az időnként egészen zseniális megoldásokat választó, sokat kockáztató lengyel teniszező brékelt, majd kiszerválta a játszmát. A döntő szettben Halep ismét elhúzott 3:0-ra, aztán 5:3, majd 6:3 lett.

Halep eddigi jutalma 143 ezer euró és 130 WTA-pont, a következő fordulóban az ukrán Leszia Curenko ellen játszik. Utóbbi a szerb Alekszandra Kruniccsal vívott óriási csatát, amelyet csütörtökön este sötétedés miatt félbeszakítottak két óra és 25 perc játék után. Az első szettet Krunics nyerte 7:5-re, a másodikat Curenko ugyanilyen eredménnyel, 6:6-os állás volt a döntő játszmában, amikor a bírók meghozták a salamoni döntést (a szerb teniszező 6:5-nél meccslabdát vétett. Pénteken még további 38 percet küzdöttek, az ukrán teniszező 11:9-re hozta a döntő szettet.

Bár az első szettben ismét 0:5-tel indított, csaknem három óra játék után továbbjutott a világelső Naomi Oszaka.

Érdekesebb eredmények:

Nők, 2. forduló (32 közé jutásért): Halep (3.)–Linette (lengyel) 6:4, 5:7, 6:3; Oszaka (japán, 1.)–Azarenka (fehérorosz) 4:6, 7:5, 6:3; Barty (ausztrál, 8.)–Collins (amerikai) 7:5, 6:1; Iga Swiatek (lengyel)–Csi-ang Vang (kínai, 16.) 6:3, 6:0; Siniakova (cseh)–Szakkari (görög, 29.) 7:6 (5), 6:7 (8), 6:3; Bencic (svájci, 15.)–Siegemund (német) 4:6, 6:4, 6:4; S. Williams (amerikai, 10.)–Nara (japán) 6:3, 6:2; Sofia Kenin (amerikai)–Bianca Andreescu (kanadai, 22.) – Kenin játék nélkül nyert, Andreescu sérülés miatt visszalépett; Puig (Puerto Ricó-i)–Kaszatkina (orosz, 21.) 6:3, 6:1; Blinkova (orosz)–Garcia (francia, 24.) 1:6, 6:4, 6:4; Petkovic (német)–Szu-vej Hszie (tajvani, 25.) 4:6, 6:3, 8:6; Keys (amerikai, 14.)–Hon (ausztrál) 7:5, 5:7, 6:3.3. forduló (a 16 közé jutásért): Martics (horvát, 31.)–Ka. Plísková (cseh, 2.) 6:3, 6:3; Vondrousova (cseh)–Suárez (spanyol, 28.) 6:4, 6:4Férfiak, 2. forduló (32 közé jutásért): Djokovics (szerb, 1.)–Laaksonen (svájci) 6:1, 6:4, 6:3; Thiem (osztrák, 4.)–Bublik (kazah) 6:3, 6:7 (6), 6:3, 7:5; A. Zverev (német, 5.)–M. Ymer (svéd) 6:1, 6:3, 7:6 (3); Cuevas (uruguayi)–Edmund (brit, 28.) 7:6 (3), 6:3, 2:1-nél Edmund feladta; Mayer (argentin)–Schwartzman (argentin, 17.) 4:6, 6:3, 6:4, 7:5; Caruso (olasz)–Simon (francia, 26.) 6:1, 6:2, 6:4; Lajovics (szerb, 30.)–Benchetrit (francia) 6:3, 6:3, 6:4; Del Potro (argentin, 8.)–Nisioka (japán) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5–7), 6:2; Fognini (olasz, 9.)–Delbonis (argentin) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3; Hacsanov (orosz, 10.)–Barrere (francia) 6:3, 7:6 (6), 0:6, 7:5; Csorics (horvát, 13.)–Harris (dél-afrikai) 6:2, 6:3, 7:6 (2); Monfils (francia, 14.)–Mannarino (francia) 6:3, 6:4, 6:4; Bautista Agut (spanyol, 18.)–Fritz (amerikai) 6:2, 6:3, 6:2; Hoang (francia)–Verdasco (spanyol, 23.) 6:4, 3:6, 7:6 (5), 7:5; Struff (német)–Albot (moldáv) 7:6 (2), 7:6 (3), 6:7 (4), 6:2.Férfi páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Rohan Bopanna, Marius Copil (indiai, román)–Benjamin Bonzi, Antoine Hoang (francia) 6:4, 6:4; Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román, 10.)–Ricardas Berankis, Josihito Nisioka (litván, japán) 6:3, 6:3. A nyolcaddöntőben Copilékra szerb ellenfél vár Dusan Lajovics és Janko Tipszarevics személyében, míg Tecăuék következő ellenfele a hetedik favorit amerikai Bryan ikrek, Bob és Mike lesz.

Borítókép: A konstancai teniszező sorozatban második háromszettes meccsén győzött – FOTÓ: MEDIAFAX