Roland Garros: Halep menetel

A francia nyílt teniszbajnokságon, az év második Grand Slam-tornáján, már csak Simona Halep (a képen) van versenyben, Sorana Cârstea nagyot küzdött, de kiesett a salakpályás tornáról.

A harmadik kiemelt, világranglistán negyedik Halep 82 perc alatt, két szettben nyert a német Tatjana Maria ellen (102. a világranglistán). Három eddigi meccsükön ez Halep első sikere, igaz, az első kettőt még 2009-ben játszották. A konstancai lánynak komoly feladatot kellett megoldania, de egy pillanatig sem volt nehéz helyzetben technikai és taktikai fölényének köszönhetően. Az első játszmában ötször nyerték el egymás adogatását, a román lány a végén, kellő pillanatban beerősített, és bő 45 perc alatt végül 6:4-re nyert. A második szettben még magabiztosan szerepelt Halep, és sikerrel teljesítette a második fordulót is. A harmadik körben a 26. favorit orosz Darja Kaszatkina lesz az ellenfele. Halep eddigi teljesítménye 118 ezer eurót és 90 világranglistapontot ér.

Jól játszott, mindkét szettben vezetett, végül azonban fejet kellett hajtania ellenfele tudása előtt Sorana Cârstea (64.). A párizsi tornán a második fordulóban a 21. kiemelt Carla Suarez Navarro volt az ellenfele, csatájuk 99 percet tartott. Cârstea a második játszmában fájlalta a jobb vállát, meccs közben orvosi segítséget is igényelt. A román lány 70 ezer eurós csekkel és 45 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Érdekesebb, eddig nem közölt eredmények a 2. fordulóból (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Monfils (francia, 15.)–Monteiro (brazil) 6:1, 6:4, 6:1; Anderson (dél-afrikai)–Kyrgios (ausztrál, 18.) 5:7, 6:4, 6:1, 6:2; Cuevas (uruguayi, 22.)–Kicker (argentin) 6:4, 6:4, 6:4; Gasquet (francia, 24.)–Estrella Burgos (dominikai) 6:1, 6:0, 6:4.

Nők: Halep (3.)–Maria (német) 6:4, 6:3; Suarez Navarro (spanyol, 21.)–Cârstea 7:5, 6:4; Ka. Plískova (cseh, 2.)–Alekszandrova (orosz) 6:2, 4:6, 6:3; Martics (horvát)–Keys (amerikai, 12.) 3:6, 6:3, 6:1; Cepede Royg (paraguayi)–Pavljucsenkova (orosz, 16.) 7:6 (4), 2:6, 6:4; Garcia (francia, 28.)–Paquet (francia) 7:5, 6:4.

3. forduló (a 16 közé kerülésért):

Férfiak: Raonic (kanadai, 5.)–Garcia-Lopez (spanyol) 6:1, 1:0-s állásnál Garcia-Lopez feladta; Zeballos (argentin)–Goffin (belga, 10.) 4:5-s állásnál Goffin feladta; Bautista-Agut (spanyol, 17.)–Vesely (cseh) 6:3, 6:4, 6:3; Carreno Busta (spanyol, 20)–Dimitrov (bolgár) 7:5, 6:3, 6:4; Nadal (spanyol, 4.)–Baszilasvili (grúz) 6:0, 6:1, 6:0; Thiem (osztrák, 6.)–Johnson (amerikai, 25.) 6:1, 7:6 (4), 6:3.

Nők: Ostapenko (lett)–Curenko (ukrán) 6:1, 6:4; Muguruza Blanco (spanyol, 4.)–Putyinceva (kazah, 27.) 7:5, 6:2; Stosur (ausztrál, 23.)–Mattek-Sands (amerikai) 6:2, 6:2; Mladenovic (francia, 13.)–Rogers (amerikai) 7:5, 4:6, 8:6.