Peking: nem alakult ki a román–román elődöntő

A Pekingben rendezett 6 381 679 dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna negyeddöntőiben Simona Halep visszavágott orosz ellenfelének, Sorana Cârstea azonban nem jutott a legjobb négy közé.

A világranglistán második helyezett, és a tornán második kiemelt Halepnek mindössze 69 perc kellett, hogy ugyanúgy válaszoljon Darina Kaszatkinának (39. a világranglistán), mint ahogy a másik kínai városban, Vuhanban bő egy héttel korábban kikapott: 6:2, 6:1 lett a végeredmény.

A 26 esztendős konstancai és hat évvel fiatalabb orosz ellenfele a meccs elején képtelen volt megnyerni adogatását, az első három gém brék volt. Halep innen elhúzott 5:1-re, majd 35 perc játék után lezárta a szettet. A második játszmában Kaszatkina hozta az adogatását, utána azonban több gémet nem tudott összekaparni, bár 4:1-es állásnál volt három bréklabdája Halep adogatásánál.

A román lány csak 55%-ban ütötte jól pályára az első adogatását, de az utána következő labdameneteket magabiztosan nyerte (62%–40%-ban az első szervát 54%–22%-kal a másodikat). Nyerő ütései (19–6) és ki nem kényszerített hibái (21–33) alapján is uralta a meccset, Kaszatkina 6 kettős hibát is elkövetett (Simona csak egyet). Halep – akinek ez a legjobb pekingi eredménye – 3–1-re vezet most már az egymás elleni párharcukban, eddigi jutalma 310 455 dollár és 390 világranglistapont.

Az elődöntőben viszont nem jött össze a román–román párharc, mivel a 27 éves Sorana Cârstea már nem tudott újabb bravúrral előrukkolni, és két 6:4-es szettel alulmaradt a 20 esztendős lett Jelena Osztyapenko ellen. Roland Garros idei bajnoka egy óra és 24 perc alatt diadalmaskodott. A két teniszező Szöulban és Pekingen is párost alkotott, korábban pedig egyszer mérkőztek a háló két oldalán: a US Open második fordulójában Osztyapenko ugyanígy nyert. Cârstea 149 138 dolláros csekkel és 215 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Az elődöntőben így Halep–Osztyapenko találkozót rendeznek, így a román lánynak esélye lesz a párizsi Grand Slam döntőben elszenvedett vereségért (4:6, 6:4, 6:3) visszavágni.

Negyeddöntős eredmények: Halep (2.)–Kaszatkina (orosz) 6:2, 6:1; Osztyapenko (lett, 9.)–Cârstea 6:4, 6:4; Kvitova (cseh, 12.)–Strycova (cseh) 6:3, 6:4; Garcia–Szvitolina (ukrán, 3.) 6:7 (5), 7:5, 7:6 (6). Az elődöntőben: Halep–Osztyapenko és Kvitova–Garcia.