Roland Garros: a vegyespáros győztesei

A Gabriela Dabrowski, Rohan Bopanna kanadai, indiai duó nyerte a vegyespárosok versenyét a Párizsban rendezett francia nyílt teniszbajnokság csütörtöki játéknapján.

A vesztes Anna-Lena Grönefeld és Robert Farah a döntő rövidítésben két meccslabdát is elpuskázott.

A német Grönefeld 2009-ben Wimbledonban, 2014-ben pedig a Roland Garroson már nyert vegyespárost, míg Farah áprilisban a budapesti férfi torna páros döntője után is vesztesen hagyta el a pályát.

Eredmény, vegyespáros, döntő:  Dabrowski, Bopanna (kanadai, indiai, 7.)–Grönefeld, Farah (német, kolumbiai) 2:6, 6:2, 12–10.

A második fordulót is teljesítette a junior fiúk küzdelmében a spanyol Nicola Kuhn és a magyar Piros Zsombor kettőse. Az első kiemelt duónak döntő rövidítésre volt szüksége a japán Toru Horie, Juta Simizu páros ellen, amelyet szetthártányból fordítva, 61 perc alatt vert 2:6, 6:3, 10–2 arányban. Csütörtökre – lapzárta után – a negyeddöntős mérkőzésüket is beütemezték a Ryan Nijboer, Alexandre Rotsaert (holland, amerikai) páros ellenében.