Magyar NB I., 8. forduló: mindhiába vezetett kétszer a Vasas

A legutóbbi idényben bronzérmes Vasas kétszer vezetett, a 72. percben viszont emberhátrányba került, és végül három góllal kikapott a Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Eredmények: • Ferencvárosi TC–Budapesti Vasas 5–2 (gól: Josiph Paintsil – 32., Varga Roland 3 – 62., 82. és 93., a harmadik 11 m, valamint Priskin Tamás – 84. perc, illetve Kulcsár Tamás – 14. és Gaál Bálint – 60. perc; kiállítva: Szivacski Donát – 72. perc, Vasas) • Debreceni VSC TEVA–Diósgyőri VTK 3–1 (Varga Kevin – 11., Takács Tamás – 85. és Haris Tabakovic – 88. perc, illetve Óvári Zsolt – 4. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (Balmazújváros) 2–2 (Lázár Pál – 58. és Marek Strestík – 70. perc, illetve Bacsana Arabuli 2 – 35. és 88. perc) • Újpest FC–Puskás Akadémia 1–3 (Novothny Soma – 72. perc, illetve Ulysse Diallo – 22., továbbá Josip Knezevics 2 – 49. és 53. perc, az első 11 m). Lapzárta után fejeződött be a Székesfehérvári Videoton FC–Szombathelyi Swietelsky Haladás és a Paksi FC–Budapesti Honvéd találkozó. A tabellán:

1.       Videoton     7        5        2        0        16–6  17

2.       Honvéd       7        4        2        1        13–9  14

3.       FTC  8        3        4        1        17–9  13

4.       Diósgyőr     8        3        3        2        13–13         12

5.       Debrecen     8        3        2        3        12–8  11

6.       Puskás A.   8        3        2        3        14–13         11

7.       Vasas          8        3        1        4        10–14         10

8.       Újpest         8        2        4        2        11–12         10