LABDARÚGÓ II. LIGA, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ

A román labdarúgó másodosztályban az alapszakasz 18. fordulójának eredményei: • Szlatinai MSC–Konstancai Farul 1–1 (gól: Constantin Radu – 46. perc, illetve Ilie Damaşcan – 70. perc) • Bákói Aerostar–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 1–1 (Alexandru Popescu – 47. perc, illetve Gabriel Dodoi – 18. perc) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Szloboziai Unirea 2–0 (Cosmin Tucaliuc – 8., 11 m és Ionuţ Dinu – 63. perc, öngól) • Bukaresti Rapid–FK Csíkszereda  (Adrian Bălan – 65. perc, 11 m, illetve Juan Bauza – 54., Csürös Attila – 56. és Soufiane Jebari – 86. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Temesvári Ripensia 2–2 (Cristian Puşcaş 2 – 45. és 86. perc, illetve Nemanja Szokovics 2 – 74. és 84. perc) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Resicabányai MSC 2–1 (Marius Cioiu – 38. és Alin Ţegle – 88. perc, illetve Laurenţiu Buş – 90. perc, 11 m) • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (Sztjepan Plazonja – 18. perc). Hétfőn 15.30-kor játsszák a Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári U FC, kedden 19 órakor a Krajovai U 1948–Mioveni-i SK mérkőzést – a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport+/Look Sport és a Telekom Sport1 tévéadó. A Ploieşti-i Petrolul és a Chiajnai Concordia szabadnapos volt. Az ideiglenes állás: 1. Krajovai U 1948 31 pont/15 mérkőzés (27–12), 2. ASU Poli 31/17 (17–11), 3. Csíkszereda 28/16 (22–14), 4. Călăraşi 28/16 (22–17), 5. Jövő Pandúrok 28/16 (29–25), 6. Petrolul 27/16 (28–14), 7. Rapid 27/16 (24–24), 8. KV. U FC 26/15.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I., 25. FORDULÓ: SZOMBATI EREDMÉNYEK

A labdarúgó OTP Bank Liga 25 fordulójának szombati eredményei: • Diósgyőri VTK–Budapesti MTK 0–0 • Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–2 (gól: Haraszti Zsolt – 75., 11 m és Sajbán Máté – 85. perc, illetve Antonio Vutov – 28. és Dino Besirovics – 76. perc) • Puskás Akadémia FC–Újpest FC 2–1 (Joszip Knezevics – 34., 11 m és Géresi Krisztián – 72. perc, illetve Girogi Beridze – 45. + 1. perc, 11 m). Vasárnap lapzárta után ért véget a Budapesti Honvéd–Kisvárda Master Good, a Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi Torna Club és a Budafoki MTE–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC találkozó. A dobogón: 1. FTC 57 pont/24 mérkőzés, 2. Puskás Akadémia 45/25, 3. Fehérvár 37/24.

NŐI KÉZILABDA BL: NYOLCADDÖNTŐS EREDMÉNYEK

A címvédő Győri Audi ETO KC 37–20-ra győzött a német SG BBM Bietigheim vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, vasárnap Ludwigsburgban. A győriek a BL-ben rekordot jelentő 52 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Ebben az időszakban 45 győzelem és hét döntetlen a mérlegük. A párharc – formaságnak tűnő – visszavágóját jövő szombaton rendezik, a továbbjutó a negyeddöntőben a Ferencvárossal vagy a montenegrói Buducsnost Podgoricával találkozik. A találkozón minden győri mezőnyjátékos szerzett legalább egy gólt, közülük a legeredményesebb Görbicz Anita és a norvég Veronica Egebakken Kristiansen volt hat-hat találattal. A norvég Silje Solberg 11, a francia Laura Glauser pedig öt védéssel járult hozzá a vártnál is fölényesebb sikerhez.

Nagy lépést tett a negyeddöntő felé a Bukaresti MSC is, amely főleg második félidős teljesítményének köszönhetően sokkal magabiztosabban nyert a Râmnicu Vâlcea-i MSC otthonában, mint az várható lett volna. A vendégektől a 13 gólos Cristina Neagut választották a mérkőzés legjobbjának, a horvát Jelena Grubisics 41%-osan védett (16-szor mentett). A házigazdáktól a szerb Kristina Liscsevics 7 gólig jutott. A fővárosiak nemrég a bajnokságban is nyertek a vâlceaiak ellen a Sepsiszentgyörgyön rendezett tornán (27–22). A találkozót a helyszínen 150 személy tekintette meg. A visszavágót szombaton játsszák, a párharc győztese a szlovén Krim Ljubljanával vagy az orosz CSZKA Moszkvával játszik.

Eredmények, női Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés: • SG BBM Bietigheim (német)–Győri Audi ETO KC 20–37 (8–18) • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Bukaresti MSC 24–33 (12–13) • Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz) 25–20 (12–11) • Podravka Kapronca/Koprivnica (horvátországi)–Rosztov-Don (orosz) 20–29 (10–17) • Buducsnost Podgorica (montenegrói)–Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria 22–19 (11–7).

FÉRFI RÖGBI: ELRONTOTT NYITÁNY A ROMÁN VÁLOGATOTTNAK

A román férfi rögbiválogatott bal lábbal kezdte a Rugby Europe Championship 2021-es sorozatát, az angol Andrew Robinson szövetségi kapitány irányította „tölgyek” 18–13 (6–10) arányban kikaptak Szocsiban Oroszországtól. A sikerrel utóbbiak kapták az első alkalommal kiírt Kiseleff Vándorkupát. Az oroszok minden pontját Ramil Gaisin szerezte (hat büntető), Románia pontjain Marius Antonescu (1 cél) és Florin Vlaicu (1 jutalomrúgás és két büntető) osztozott. A román szakszövetség honlapja szerint ezzel utóbbi túllépte karrierjében az 1000 pontot (most 1005-nél tart). A REC 2021, amely világbajnoki kvalifikációnak is számít a 2023-as versenyre következő mérkőzésén március 13-án, szombaton Románia Portugáliával mérkőzik idegenben.

További eredmény: • Portugália–Grúzia/Georgia 16–29 – támadó bónuszpont a győztesnek.