Magyar NB I., 32. forduló: Döntés csak az utolsó játéknapon

Az éllovas Budapesti Honvéd és a vele azonos ponttal második Székesfehérvári Videoton is nyert a labdarúgó OPT Bank Liga 32. fordulójában, így a szombati zárókör egymás elleni rangadója dönt a bajnoki cím sorsáról.

A Honvéd Debrecenben simán, 5–2-re győzött, míg este a Videoton a címvédő Ferencváros ellen diadalmaskodott szintén simán, 4–1-re.

A kiesést jelentő 11. helyen álló MTK és a 10. DVTK megosztozott a pontokon, így a Honvédtól otthon kikapó, kilencedik Debrecennel együtt továbbra is nehéz helyzetben van mindkét együttes. A zárókörben a Diósgyőr a Debrecent fogadja, míg az MTK a Pakssal mérkőzik.

A Paks mezőkövesdi vereségével az is biztossá vált, hogy a Gyirmóton diadalmaskodott Vasas az európai kupaporondon szerepelhet a következő idényben, mint ahogy a Ferencváros is. Ugyanakkor a mezőkövesdiek 3–2-es sikerükkel biztosították élvonalbeli tagságukat a következő szezonra.

Eredmények: • Újpest FC–Szombathelyi Swietelsky Haladás 2–1 (Balogh Balázs – 21. és Bardhi – 86. perc, illetve Williams – 71. perc, 11 m) • Debreceni VSC-TEVA–Budapesti Honvéd 2–5 (Jovanovics – 59. és Suk – 66. perc, illetve Koszta Márk 3 – 4., 37. és 90., valamint Eppel 2 – 24. és 82. perc; a 13. percben a debreceniek játékosa, Holman 11-est hibázott) • Budapesti MTK–Diósgyőri VTK 0–0 • Mezőkövesd Zsóry FC–Paksi FC 3–2 (Bacselics-Grgics – 33., Diallo – 76. és Gohér Gergő – 92. perc, illetve Kulcsár Dávid – 60. és Bertus – 89. perc, 11 m) • Gyirmót FC–Budapesti Vasas 1–2 (Csiki – 55. perc, illetve Kulcsár Tamás – 9. és Berecz – 67. perc; kiállítva: Szalánszki – 79. perc, Gyirmót) • Székesfehérvári Videoton FC–Ferencvárosi TC 4–1 (Lazovics – 36., Stopira – 42, Koch – 45., öngól és Marics – 92. perc, illetve Nego – 6. perc, öngól). A tabellán:

1.      Honvéd      32     19     5       8       54–30         62

2.      Videoton    32     18     8       6       65–27         62

3.      Vasas         32     15     6       11     49–39         51

4.      FTC  32     13     10     9       52–44         49

5.      Paks  32     11     11     10     40–36         44

6.      Haladás      32     12     7       13     41–44         43

7.      Újpest        32     10     12     10     47–49         42

8.      Mezőköv.   32     10     9       13     38–53         39