Magyar NB I., 26. forduló: Ismét váltás az élen

A Honvéd vereségével, illetve a Gyirmóton kiharcolt győzelemmel ismét a tabella élére állt a Videoton a magyar labdarúgó OTP Bank Ligában.

A Budapesti Honvéd a Diósgyőr vendégeként kapott ki 2–0-ra Mezőkövesden a hétközi, 26. fordulóban, kedden, így a székesfehérváriak szerdai 1–0-s sikere helycserét eredményezett az élen.

A Honvédhoz hasonlóan ugyancsak pont nélkül maradt a harmadik helyezett Vasas, amely az Újpesttel szemben maradt alul 3–2-re, míg a Ferencváros Pakson kapott ki 3–1-re, így vendéglátója egy pontra felzárkózott rá.

Eredmények: • Budapesti Vasas FC–Újpest FC 2–3 (gól: Gaál Bálint – 54. és Király Botond – 87. perc, illetve Jonathan Heris – 4., Balogh Balázs – 45 + 1. és Mohl Dávid – 60. perc) • Diósgyőri VTK–Budapesti Honvéd 2–0 (Dejan Karan – 24. és Diego Vela – 61. perc) • Budapesti MTK–Szombathelyi Swietelsky Haladás 0–0 • Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 2–1 (Lazar Veselinovics – 7. és Baracskai Roland – 79. perc, illetve Tőzsér Dániel – 83. perc) • Gyirmót FC–Székesfehérvári Videoton FC 0–1 (Marko Scsepovics – 35. perc, 11 m; kiállítva: Bori Gábor – 92. perc, Gyirmót) • Paksi FC–Ferencvárosi TC 3–1 (Bartha László – 29., Haraszti Zsolt – 43. és Hajdú Ádám – 79. perc, illetve Böde Dániel – 88. perc). A tabellán:

1.      Videoton    26     14     6       6       51–22         48

2.      Honvéd      26     14     5       7       39–25         47

3.      Vasas         26     12     5       9       41–30         41

4.      FTC  26     10     9       7       41–34         39

5.      Paks  26     9       11     6       32–28         38

6.      Haladás      26     10     6       10     32–34         36

7.      Újpest        26     8       11     7       39–39         35

8.      Mezőköv.   26     9       7       10     29–37         34