Magyar NB I. – 24. forduló: A játéknap győztese a Honvéd

Az éllovas Videoton előnye egy pontra csökkent a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 24. fordulóját követően. A székesfehérváriak gól nélküli döntetlent játszottak Pakson, a Budapesti Honvéd viszont (egykori neves játékosa, Puskás Ferenc születésnapján) házigazdaként 2–1-re legyőzte a címvédő Ferencvárost, így egy pontra felzárkózott a listavezető mögé.

A német vezetőedző, Thomas Doll most irányította századik alkalommal bajnoki meccsen az FTC-t. Mérlege 62 győzelem, 22 döntetlen, és immár 16 vereség. Ez volt a két csapat 201. egymás elleni találkozója az élvonalban, a kispestiek 60. sikerüket ünnepelhették, 31 döntetlen mellett 110 meccset nyert a Ferencváros.

A Vasas sorozatban harmadszor veszített, ennek ellenére továbbra is dobogós.

A Mezőkövesd, az Újpest és az MTK vereségével, valamint a Debrecen, a Diósgyőr és a sereghajtó Gyirmót győzelmével az alsóházban, illetve a kiesőzónában tovább sűrűsödött a mezőny.

Szombathelyen öt perc késéssel kezdődött a mérkőzés, amely előtt köszöntötték a 41. születésnapját éppen szombaton ünneplő Király Gábort, aki a héten két évvel, 2019-ig meghosszabbította a szerződését a Haladással.

Eredmények: • Gyirmót FC–Budapesti MTK 1–0 (gól: Simon András – 57. perc) • Budapesti Vasas–Debreceni VSC TEVA 2–3 (Ádám Martin – 45., 11 m és Vaskó Tamás – 77. perc, illetve Tőzsér Dániel – 26., Felix Burmeister – 43., öngól és Könyves Norbert – 88. perc) • Paksi FC–Székesfehérvári Videoton FC 0–0 • Diósgyőri VTK–Újpest FC 3–1 (Makrai – 18., Ugrai – 33., 11 m és Karan – 70. perc, illetve Lázok – 53. perc) • Szombathelyi Swietelsky Haladás–Mezőkövesd Zsóry FC 4–2 (Wils – 16., Iszlai – 48., 11 m, Kovács Lóránt – 62. és Williams – 66. perc, illetve Molnár Gábor – 38. és Baracskai – 90. perc) • Budapesti Honvéd–Ferencvárosi TC 2–1 (Zsótér – 20. és Eppel – 32. perc, illetve Moutari – 39. perc). A tabellán:

1.      Videoton    24     13     6       5       49–20         45

2.      Honvéd      24     13     5       6       38–23         44

3.      Vasas         24     11     5       8       37–26         38

4.      FTC  24     10     8       6       39–30         38

5.      Haladás      24     10     5       9       32–33         35

6.      Paks  24     8       10     6       28–26         34

7.      Mezőköv.  24     8       7       9       27–34         31

8.      Újpest        24     7       10     7       35–36         31