Magyar NB I., 23. forduló: Nőtt a Videoton előnye

A Székesfehérvári Videoton FC nyert Felcsúton a Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában, ezzel megőrizte első helyét a tabellán. Közvetlen üldözője, a Budapesti Honvéd nem tudott győzni Újpesten. A Szusza Ferenc Stadionban játszott döntetlennel három pontra nőtt a Videoton előnye.

A harmadik helyezett Vasas kikapott vendégként az MTK-tól, így a hazai pályán a Szombathelyi Haladást legyőző Ferencváros pontszámban beérte.

Eredmények: • Székesfehérvári Videoton FC–Diósgyőri VTK 2–0 (gól: Vinícius – 33. és Jagodinskis – 36. perc, öngól) • Debreceni VSC–Paksi FC 1–3 (Tőzsér – 69. perc, illetve Haraszti – 61., Kulcsár Dávid – 75. és Bartha – 84. perc) • Budapesti MTK–Budapesti Vasas 1–0 (Ramos – 42. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Gyirmót FC 1–1 (Molnár – 63. perc, illetve Bojovics – 22. perc) • Ferencvárosi TC–Szombathelyi Swietelsky Haladás 3–1 (Amadou Moutari – 1., Gera Zoltán – 20., 11 m és Böde Dániel – 44. perc, illetve Jancsó András – 69. perc) • Újpest FC–Budapesti Honvéd 1–1 (Angelov – 91. perc, illetve Zsótér – 27. perc). A tabellán:

1.      Videoton    23     13     5       5       49–20         44

2.      Honvéd      23     12     5       6       36–22         41

3.      Vasas         22     11     5       6       33–20         38

4.      FTC  23     10     8       5       38–28         38

5.      Paks  23     8       9       6       28–26         33

6.      Mezőköv.   23     8       7       8       25–30         31

7.      Újpest        23     7       10     6       34–33         31

8.      Haladás      22     8       5       9       25–29         29