Magyar NB I., 22. forduló: Visszaállt az élre a Videoton

A Székesfehérvári Videoton visszavette a vezetést a Budapesti Honvédtól a labdarúgó OTP Bank Ligában, mivel a 22. fordulóban Felcsúton legyőzte a játéknap előtt éllovas fővárosi csapatot.

A Budapesti Vasas nyert Mezőkövesden, ezzel őrzi harmadik helyét úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Az újpesti rangadón a Ferencváros győzött, így tartja a lépést az előtte állókkal. Ez volt a zöld-fehérek 100. bajnoki sikere a párharcukban.

Az MTK vesztes meccsén Kanta József, aki a 94. percben értékesítette a hazaiak büntetőjét, 100. gólját szerezte az NB I-ben.

Az újonc Gyirmót immár 11 bajnoki találkozó óta nyeretlen, legutóbb éppen a Haladást győzték le még szeptember 24-én, most a szombathelyiek visszavágtak.

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapesti Vasas 0–2 (gól: Ristevski – 20. és Berecz – 50. perc) • Budapesti MTK–Paksi FC 1–2 (Kanta – 94. perc, 11 m, illetve Vernes Richárd – 15., 11 m és Szabó – 22. perc) • Debreceni VSC-TEVA–Diósgyőri VTK 3–0 (Osváth – 30., Ferenczi – 34. és Feltscher – 60. perc) • Székesfehérvári Videoton FC–Budapesti Honvéd 3–0 (Danko Lazovics 2 – 38. és 85., valamint Scsepovics – 76. perc; kiállítva: Lovrics – 62. perc, Honvéd) • Gyirmót FC–Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1–2 (Radeljics – 85. perc, illetve Halmosi – 6. és Kovács Lóránt – 35. perc) • Újpest FC–Ferencvárosi TC 0–1 (Gera Zoltán – 36. perc). A tabellán:

1.      Videoton    22     12     5       5       47–20         41

2.      Honvéd      22     12     4       6       35–21         40

3.      Vasas         21     11     5       5       33–19         38

4.      FTC  22     9       8       5       35–27         35

5.      Mezőköv.   22     8       6       8       24–29         30

6.      Újpest        22     7       9       6       33–32         30

7.      Paks  22     7       9       6       25–25         30

8.      Haladás      21     8       5       8       24–26         29