Magyar NB I. – 20. forduló: folytatódott a sorozat

A Székesfehérvári Videoton FC maradt az élen a labdarúgó OTP Bank Liga idei első, 20. fordulója után, mivel 5–1-re legyőzte az Újpestet.

A székesfehérváriak ugyanakkor nem tudták leszakítani a szintén 37 pontos Budapesti Honvédot, ugyanis a kispestiek is begyűjtötték a három pontot az MTK otthonában. A címvédő Ferencváros hátránya viszont négyről hat pontra nőtt, miután gól nélküli döntetlent ért el Debrecenben.

Megkapta a szükséges engedélyeket a hatóságoktól a felújított budapesti Szusza Ferenc Stadion, amelyet így NB I-es mérkőzések rendezésére alkalmasnak nyilvánított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), ugyanakkor a pálya jeges talaja miatt elmarad a Vasas–Haladás hétvégi találkozó.

A Gyirmót sorozatban nyolc vereség után szerzett pontot az élvonalban, ugyanakkor már 372 perce gólképtelen.

Eredmények: • Székesfehérvári Videoton FC–Újpest FC 5–1 (gól: Hadzics – 32., Scsepovics 2 – 58. és 83., Suljics – 64., valamint Stopira – 84. perc, illetve Perovics – 7. perc; kiállítva: Diarra – 65. perc, Újpest) • Gyirmót FC–Paksi FC 0–0 • Mezőkövesd-Zsóry FC–Diósgyőri VTK 3–0 (Balogh – 37., Bacselics-Grgics – 60. és Molnár Gábor – 81. perc; kiállítva: Ugrai – 36. perc, DVTK) • Budapesti MTK–Budapesti Honvéd 1–2 (Torghelle – 60. perc, 11 m, illetve Lanzafame – 49. és Eppel – 78. perc, 11 m; kiállítva: Torghelle – 66. perc) • Debreceni VSC-TEVA–Ferencvárosi 0–0. A Budapesti Vasas–Szombathelyi Swietelsky-Haladás találkozót elhalasztották. A tabellán:

1.      Videoton    20     11     4       5       44–20         37

2.      Honvéd      20     11     4       5       34–18         37

3.      Vasas         19     10     4       5       30–18         34

4.      FTC  20     8       7       5       34–27         31

5.      Mezőköv.   20     8       6       6       24–22         30

6.      Újpest        20     6       9       5       31–31         27

7.      Haladás      19     7       5       7       22–23         26

8.      Paks  20     5       9       6       18–24         24