Magyar NB I. – 18. forduló: Megbicsaklott a Fradi

A Budapesti Vasas a tabella élén maradt, a Budapesti Honvéd pedig letaszította a Ferencvárost a dobogóról a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulója után.

Az angyalföldiek négy nyeretlen bajnoki után magabiztosan győzték le a Diósgyőrt, a második helyezett Videoton pedig a Debrecen otthonában ért el értékes sikert. Mivel a címvédő FTC némi meglepetésre kikapott az újonc Mezőkövesd vendégeként, a Honvéd viszont fölényesen nyert a sereghajtó, hét forduló óta nyeretlen újonc Gyirmót pályáján, a kispestiek átvették a harmadik helyet a zöld-fehérektől.

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC–Ferencvárosi TC 2–0 (gól: Molnár Gábor – 44. és Bacselics-Grgics – 80. perc, 11 m) • Budapesti MTK–Újpest FC 1–1 (Poór – 49. perc, illetve Bardhi – 17. perc) • Budapesti Vasas–Diósgyőri VTK 3–0 (Németh M. – 58., öngól, Vaskó – 61. és Berecz – 75. perc) • Gyirmót FC–Budapesti Honvéd 0–4 (Prosser – 49., Holender – 61., Kamber – 78. és Hidi – 83. perc) • Paksi FC–Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2–1 (Koltai – 13., 11 m és Szakály Dénes – 60. perc, illetve Gaál – 38. perc) • Debreceni VSC-TEVA–Székesfehérvári Videoton FC 0–1 (Hadzics – 61. perc). A tabellán:

1.      Vasas         18     10     4       4       30–17         34

2.      Videoton    18     10     3       5       38–18         33

3.      Honvéd      18     9       4       5       31–17         31