Magyar Kupa: a Fehérvár kiejtette a Ferencvárost

A bajnokságban címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a legutóbbi idényben ezüstérmes Székesfehérvári MOL Fehérvár FC-től a labdarúgó Magyar Kupa szerdai nyolcaddöntőjének rangadóján.

A vendégek Nikolics Nemanja révén szereztek vezetést már a nyolcadik percben, de nem sokkal később Stopira öngóljával egyenlítettek a szezonban Bajnokok Ligája csoportkörös zöld-fehérek. Öt perccel az első félidő vége előtt az öngólt vétő fehérvári védő jóvátette hibáját és eldöntötte a találkozót.

A Fehérvár a nyolc között a Budafoki MTE-vel találkozik.

Eredmények, MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő: • Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 2–0 (az első gólt a Kolozsvári CFR 1907-nél is megfordult portugál Rui Pedro szerezte) • Paksi FC–Budafoki MTE 2–4 • Tállya KSE (NB III.)–Budapesti MTK 1–4 • Zalaegerszegi TE FC–Budapest Honvéd 2–1 – hosszabbítás után • Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–2 • Debreceni VSC (NB II.)–BFC Siófok (NB II.) 2–1 – hosszabbítás után • Szombathelyi Haladás (NB II)–Kisvárda Master Good 0–1 • Ferencvárosi Torna Club–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–2.

A negyeddöntő párosítása: Fehérvár–Budafok, Mezőkövesd–Újpest, Kisvárda–Zalaegerszeg, MTK–DVSC.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.