Kikapott a Dési Egyesülés röplabdacsapata Galacon

Azt előre lehetett tudni, hogy nem lesz könnyű dolga Désnek a külföldi játékosokkal erősített Galaci Arcada otthonában a férfi röplabda A1-osztály 16. fordulójában.

A táblázat éllovasa egy nehéz nemzetközi mérkőzés után (3:2 a török Galatasaray Isztambul ellen) állt ki szombaton délután az erdélyi gárda ellen. A vendégek abban reménykedtek, hogy a Duna-partiak kissé fáradtan lépnek pályára, de ez csak részben vált valóra. A Kolozs megyeieknek sikerült megnyerni egy szettet, de csak azzal maradtak, ugyanis a bajnokságra törő Arcada 3:1 (12, 21, –25, 16) arányban győzött, továbbra is bebiztosítva az első helyet. A harmadik menetet kivéve (amelyet a Szamos mentiek hódítottak el 27–25-re) a találkozót végig a galaciak uralták, akik belenyugodtak abba, hogy kiestek a nemzetközi küzdelmekből. Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai szinte fáradtabbaknak mutatkoztak, mint a három nap leforgása alatt két mérkőzést is kipipáló hazaiak. A galaciak egy olyan kitűnő röplabdázóval rendelkeznek, mint a sokszoros válogatott 34 éves holland Nils Klapwijk, aki az Egyesülés elleni meccsen 24 pontot szerzett együttesének. A désiektől két játékost emelünk ki: Andrei Mihalescu és a marosújvári születésű román ifi válogatott Bartha Florian Béla (akit a tavaly nyáron szerződtetett az Egyesülés a helybeli LAPI alakulatától), mindketten 11 pontot értek el a hétvégi mérkőzésen. A párharc 88 percet tartott, amelyből félóra a harmadik szett volt.

A következő fordulóban a Dési Egyesülés hazai környezetben szerepel, ellenfele az ugyancsak jó képességű Krajovai U MSC. Függetlenül az eredménytől Dés a rájátszás felsőházában folytatja a bajnokságot, többéves szünet után visszatér a legjobbak sorába.

Az oltyánok a hétvégi fordulóban egy másik Kolozs megyei csapattal, a Kolozsvári Universitatea Sportklubbal mérkőzött, a Lőtei Rómeó Attila edzette vendégeknek szintén egy játszmával kellett beérniük Krajován. A 93 perces találkozó 3:1 (13, –20, 22, 20) arányú hazai sikert hozott. A kolozsváriak legeredményesebb játékosa ezúttal is Vlad-Gavril Negrean volt 19 ponttal. Az Universitatea a következő fordulóban a Temesvári UV-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.

Az Aranyosgyéresi MSC ugyanígy járt a Buzăui Gloria MSC otthonában, ott 3:1 (16, –21, 15, 17) volt a végeredmény. A gyéresiek legjobbja a 17 pontos Cristian Viţelaru volt. A harmadik Kolozs megyei gárdára újabb kiszállás vár, a fővárosban a Bukaresti Dinamó vendége lesz az alapszakasz 17., utolsó előtti játéknapján.

A többi eredmény: • Temesvári UV–Bukaresti Dinamó 0:3 • Nagybányai Tudomány/Știința Explorări–Zilahi MRK 2:3. Az állás: 1. Arcada 44 pont/16 mérkőzés, 2. Krajova 37/16, 3. Dinamó 35/16, 4. Zilah 31/14, 5. DÉS 27/15, 6. Buză 22/15, 7. KOLOZSVÁR 16/16, 8. Nagybánya 14/16, 9. ARANYOSGYÉRES 4/16 (8:45), 10. Temesvár 4/16 (7:45).

A női A1-osztály 19. fordulójában: • Balázsfalvi Volei Alba–Bukaresti Dinamó 3:0 • Piteşti-i Argeș–Voluntari-i CSO 3:0 • Medgidiai SK–Bukaresti Rapid 3:1 • Lugosi MSC–Târgoviștei MSC 0:3 • Galaci Belor ESK–Bákói Știința 0:3. A Kolozsvári U NTT Data szabadnapos volt. A sorrend: 1. Balázsfalva 49 pont/17 mérkőzés, 2. Dinamó 45/17, 3. Târgoviște 40/17, …, 9. U NTT Data 14/17.