Élen végzi az évet a Kolozsvári CFR 1907

Akárcsak ősszel, a Kolozsvári CFR 1907 szombaton este kiütéses győzelmet aratott a sereghajtó Voluntari-i FC felett, a kincses városban 5–0 volt az eredmény, most „csak” 4–0 (3–0) arányban nyertek az Anghel Iordănescu Stadionban.

A gólokon a bosnyák Mateo Susics, a kolozsváriaknál utoljára pályára lépő argentin Juan Emmanuel Cúlio, Ciprian Deac és a portugál csapatkapitány, Mario Camora osztozott.

Már az 5. percben vezetést szereztek a vasutasok, Susics kiváló passzt kapott a venezuelai Mario Rondóntól, s lövése a hálóban kötött ki (0–1). A vendégek a gól után sem lazítottak, a 13. percben Valentin Costachét a büntetőterületen belül gáncsolták, a fővárosi George Rădulescu játékvezető pedig habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Cúlio vállalta be, magabiztosan helyezett a bal alsó sarokba, így – akárcsak a kolozsvári búcsúmeccsén – ismét betalált (0–2). Az argentin a hét bajnoki idény alatt, amit a kolozsváriaknál töltött 175 mérkőzésen lépett pályára, és ez volt a 23. gólja.

Costache növelhette volna az előnyt, de 16 méterről leadott lövését a védők a gólvonalról vágták ki, de a szünetre így is 0–3-mal fordultak a felek, mert a 37. percben a leshatárt kijátszó vasutasoktól Ciprian Deac kapta meg a labdát a 16-oson belül, és remek megoldással estében átemelte a kapus felett.

Fordulás után a csereként beállt, legjobb idegenlégiósnak választott francia–algériai Billel-Abdel Omrani a 65. percben feliratkozhatott volna a góllövőlistára, de Victor Râmniceanu kapus hárította 16 m-es lövését, az ismétlésből pedig Claudiu Petrila lőtt fölé. A második hosszabbításpercben Petrila adta pontosan a labdát Camorának a büntetőterületen belül, s utóbbi beállította a végeredményt (4–0).

A legjobb edzőnek megválasztott Dan Petrescu (aki vasárnap ünneplti 52. születésnapját) együttese: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Paulo Vinícius, Andrei Burcă, Mario Camora – Cătălin Itu (82. perc Claudiu Petrila), Juan Emmanuel Cúlio, Damjan Djokovics – Ciprian Deac, Mario Rondón (78. perc Ovidiu Hoban), Valentin Costache (65. perc Billel-Abdel Omrani).

Ez a kolozsváriak első győzelme a kilencedik kiszállás során, előzőleg négyszer remizett és négyszer kapott ki. Az Ilfov megyei gárda 16 fordulója nem nyert (3 döntetlen, 13 vereség).

A sikerrel biztossá vált, hogy a Kolozsvári CFR 1907 az első helyről várja a februári folytatást.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Voluntari-i FC 4–0 (gól: Mateo Susics – 5., Juan Emmanuel Cúlio – 14., 11 m, Ciprian Deac – 37. és Mario Camora – 92. perc).

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) licencadó bizottsága pénteken elutasította az Astra és a CFR 1907 fellebbezését, s végleges döntése értelmében a gyurgyevóiakat három pont levonásával sújtotta, a vasutasklubnak pedig megtiltja játékosok leigazolását. Az ítéleteket a pénzügyi vizsgálat feltételeinek megszegése miatt hozták, az Astra esetében a társadalombiztosítási hiány és adóhátrálék, a CFR 1907-nél pedig jövedelmezőségi küszöb el nem érése miatt.

Mindkét együttes 21 napon belül a lausanne-i székhelyű Sportdöntőbírósághoz fordulhat, amennyiben nem ért egyet a büntetéssel (a hírek szerint meg is teszi ezt), utóbbinak pedig 2020. február 14-ig meg kell hoznia a végleges döntést.

A 22. forduló további eredményei: • Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó 1–0 (gól: George Câmpanu – 90. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Clinceni-i Aacademica 3–1 (Andrei Răuţă – 5. öngól, Julien Begue – 27. és Denis Alibec – 72. perc, illetve David Bruno 77. perc, öngól) • Medgyesi Gázmetán–Konstancai Viitorul 1–0 (Nasser Chamed – 58. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–0 (Bradley Diallo – 12. perc, öngól; kiállítva: Luis Carlos Almada Soares „Platini” – 21. perc, Jászvásár). Vasárnapra maradt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Târgoviştei Chindia (16.45-kor) és az FCSB–Krajovai Universitatea  FC találkozó (20 órakor). Az állás:

14.    Voluntari    21     1       5       15     13–40         8

Borítókép: A dési születésű Ciprian Deac remek góllal járult hozzá együttese sikeréhez – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO