I. liga: Zárult a 20. forduló

Két mérkőzést terveztek hétfőre a román labdarúgó élvonalban, de csak egyiket tudták véglegesíteni aznap: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica 16 perc játék után 0–0-s állásnál a sűrű köd miatt félbeszakadt.

A keddi folytatásban négy gól esett.

Eredmények: • Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Andraz Struna – 66. perc, illetve Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” – 70. és Louis Munteanu – 88. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica 4–0 (Marius Ştefănescu 2 – 56. és 74., Fülöp István – 66., valamint Vasvári Gábriel – 77. perc).

A 18. fordulóból a Voluntari–FCSB találkozót, amelyet az esőzés és a pálya használhatatlansága miatt nem tudtak lebonyolítani november 30-án 2020. február 6-ra halasztották – közölte hétfőn a honlapján a román labdarúgó profiliga (LPF).

Az alapszakasz 21., idei utolsó előtti fordulóját péntektől hétfőig rendezik.

A tervezett program (a meccseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és Telekom Sport tévéadó), pénteken: • Bukaresti Dinamó–Sepsi (20.30-kor). Szombaton: • Clinceni–Botoşani-i FC (13 órakor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán (15 órakor) • Krajovai Universitatea–Voluntari (20 órakor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Viitorul–FCSB (20.30-kor). Hétfőn: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiu Astra (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20 órakor). A táblázaton:

1.       Astra 20      12      4        4        30–18         40

2.       Kv. CFR     20      11      5        4        42–16         38

3.       Viitorul       20      10      5        5        41–23         35

4.       Krajova      20      10      4        6        29–19         34

5.       FCSB          19      10      3        6        29–24         33

6.       Gázm.         20      8        6        6        26–24         30

7.       Botoşani     20      7        8        5        28–27         29

8.       Dinamó       20      8        4        8        31–34         28