I. liga: alsó- és felsőház a hétvégén

A román labdarúgó élvonalban lejátszották az alsóház (7–14. hely) rájátszásának 6. fordulóját. A felsőház az ötödik játéknapnál tart, még ugyanennyi van hátra.

Az 1–6. helyezettek között nyert meccs nélkül maradt Szeben megye képviselője, a Medgyesi Gázmetán, amely hazai pályán kikapott a Botoşani-i FC-től.

A felsőház 5. fordulójának eredménye: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 0–2 (gól: Marko Dugandzics – 15. és Hamidou Keyta – 35. perc; a találkozót kolozsvári bírói hármas vezette, élén Horaţiu Mircea Feşnic-kel, akinek Alexandru Cerei és Szabó Gerő voltak a partjelzői). Vasárnap rendezik a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea FC rangadót, hétfőn 20 órakor esedékes a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB összecsapás (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). Az állás: 1. KV. CFR 1907 36 PONT/4 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 32/4, 3. FCSB 27/4 (8–6), 4. Botoşani 27/5 (5–7), 5. Astra 25/4 (3–4), 6. Gázmetán 25/5 (3–6).

Az alsóházi rangadót Sepsiszentgyörgyön rendezték, a Sepsi OSK kétgólos hátrányból tudott egyenlíteni a Konstancai Viitorul ellen, úgy, hogy mindkét gólját emberhátrányban szerezte.

Eredmények, alsóház, 6. forduló: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Clinceni-i Academica 0–1 (gól: Răzvan-Bogdan Patriche – 58. perc) • Târgoviştei Chindia–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 0–2 (Kevin Luckassen – 13. és Lucas Chacana – 90. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul 3–3 (Fülöp Loránd – 45. + 2., Vasvári Gábriel – 65., 11 m és Pavol Safranko – 86. perc, illetve Gabriel Iancu – 11., 11 m, Virgil Ghiţă – 17. és Cosmin Matei – 58. perc; kiállítva: Nicolae Carnat – 48. perc, Sepsi) • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 0–1 (Ion Gheorghe – 75. perc; kiállítva: Ioan Filip – 49. perc, Dinamó). A sorrend: 1. Viitorul 31 pont/6 mérkőzés, 2. Sepsi 24/6, 3. Voluntari 24/6, 4. Clinceni 23/6, 5. Jászvásár 18/6 (5–5), 6. Hermannstadt 18/5 (4–7), 7. Chindia 17/5 (3–6), 8. Dinamó 17/4 (1–6).