I. liga, 20. forduló: Tartja a lépést a CFR 1907

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 20. fordulója hétfőn zárult, a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban rendezett zárt kapus találkozón a Târgoviştei Chindia a Kolozsvári CFR 1907 csapatát fogadta. A vasutasok tartják az éllovas FCSB-vel a lépést, 1–0 (0–0) arányban nyertek Adrian Păun büntetőből szerzett góljával.

Edward Iordănescu csapata: Grzegorz Sandomierski – Mario Camora, Szíám Ben Júszef, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea – Andrei Mihai Gâdea (7. perc Adrian Păun), William Soares da Silva (46. perc Ovidiu Hoban), Ciprian Deac (33. perc Luís Aurélio Coimbra) – Valentin Costache, Gabriel Debeljuh (73. perc Mario Rondón), Alexandru Chipciu (73. perc Michaël Pereira); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Iasmin Latovlevici, Nicolae Carnat.

Bár a mezőnyt uralta a vendégcsapat, nagy helyzetek egyik kapunál sem alakultak ki. A CFR 1907 a 33. percben sérülés miatt elvesztette Ciprian Deacot, a középpályást idejekorán le kellett cserélni.

A találkozó a második félidő elején dőlt el, amikor az 52. percben a brazil Paulo Vinícius de Souza és Andrei Piţian felugrásánál utóbbi kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül, és a fővárosi Radu Petrescu játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt magabiztosan bombázta a jobb sarokban Adrian Păun.

Az egyenlítést hajszoló házigazdák kihagytak néhány helyzetet, a lengyel Grzegorz Sandomierski kapus azonban kiválóan védett. A hazaiaktól a legnagyobb lehetőséget Daniel Florea (66. perc) és a kolozsvári Marco Dulca (75. perc) hagyta ki, utóbbi a kapufát találta el. A CFR 1907 Ovidiu Hoban jó lövésével növelhette volna előnyét a 74. percben.

A Chindia nyolc mérkőzéses veretlensége szakadt meg (három győzelem és ött döntetlen után).

Edward Iordănescu érkezése óta a kolozsvári csapat immár kilencedik mérkőzése veretlen (hét győzelem, két döntetlen), és ötödik kiszállásán is sikeres. A CFR 1907 számára a hétközi fordulóban a Konstancai Viitorul a következő ellenfél, csütörtökön 20 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Eredmény, I. liga, 20. forduló: • Târgoviştei Chindia–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Adrian Păun – 52. perc, 11 m).

A 21. forduló keretében a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Krajovai Universitatea FC találkozóval folytatódott a sorozat. Erre a napra volt beütemezve a Piteşti-i Argeş FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzés, de a székelyföldi gárda 21 (!) koronavírusos esete miatt halasztást kért, amit a szakszövetség meg is adott, és február 16-ra tolták el.

A további tervezett program:

Szerdán: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Medgyesi Gázmetán (15 órakor) • Voluntari-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–FCSB (20.45-kor). Csütörtökön: • Clinceni-i Academica–UTA (15 órakor) • Chindia–Botoşani-i FC (17.30-kor) • Kv. CFR 1907–Konstancai Viitorul (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20 órakor). Az állás:

1.      FCSB         20     14     3       3       47–19         45

2.      Kv. CFR     20     13     5       2       27–9 44

3.      Krajova      20     10     7       3       23–13         37

4.      Sepsi 20     8       9       3       33–20         33

5.      Clinceni      20     7       9       4       21–17         30

6.      Chindia      20     7       7       6       17–16         28

7.      Botoşani     20     7       6       7       28–25         27