I. liga, 13. forduló: élre törtek az oltyánok

Kihasználva az FCSB vereségét a Krajovai Universitatea hétfőn 2–1 (2–1) arányban legyőzte az Aradi UTA-t a Neuman Ferenc Arénában, és ismét az élre került a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 13. fordulója után.

Az oltyánok sorozatban a harmadik mérkőzésükön nem vesztenek (egy döntetlen és két győzelem a mérlegük), ezenkívül idegenben veretlenek, sőt mindössze egyszer végeztek döntetlenre.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 13. forduló: • Aradi UTA–Krajovai Universitatea FC 1–2 (gól: Valentin Buhăcianu – 21. perc, illetve Alexandru Cicâldău – 13. és Reagy Ofosu – 26. perc; kiállítva: Alexandru Benga – 85. perc, UTA)

Kedden a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán és a Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC találkozókkal elkezdődött a 14., hétközi forduló.

A további tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szerdán: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Clinceni-i Academica (15 órakor) • Piteşti-i Argeş FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (17 órakor) • Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia (19.30-kor). Csütörtökön: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–UTA (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 (20.30-kor). Pénteken: • Krajova–FCSB (20.30-kor). A sorrend:

1.       Krajova      13      10      1        2        19–7  31

2.       FCSB          13      10      0        3        34–14         30

3.       Kv. CFR     13      8        3        2        16–6  27

4.       Sepsi 13      6        5        2        20–12         23

5.       Clinceni      13      6        5        2        15–9  23

6.       Viitorul       12      4        5        3        18–16         17

7.       UTA  13      4        5        4        13–16         17