Európa Liga: magabiztos előnnyel utazhat Lyonba az Ajax

Az Ajax Amsterdam fölényes, 4–1-es győzelmet aratott a vendég Olympique Lyon együttese felett a labdarúgó Európa Liga szerdai első elődöntőjében.

Érdekesség, hogy a holland csapat legutóbb 1995-ben szerzett négy gólt egy európai kupa elődöntőjében, akkor Louis van Gaal legendás tanítványai 5–2-re ütötték ki a Bayern Münchent.

A találkozót azért nem a megszokott csütörtöki játéknapon rendezték, mert akkor Hollandiában nemzeti ünnep, az emlékezés napja lesz.

Elődöntő, első mérkőzés: • Ajax Amsterdam (holland)–Olympique Lyon (francia) 4–1 (gól: B. Traoré 2 – 25. és 71., Dolberg – 34., továbbá Younes – 49. perc, illetve Valbuena – 66. perc).

Lapzárta után fejeződött be a másik ágon rendezett Celta Vigo (spanyol)–Manchester United (angol) találkozó.

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.