Európa Liga: fölényes Tottenham-siker a Puskás Arénában

Az angol Tottenham Hotspur magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott csütörtökön az osztrák Wolfsberger AC ellen a Puskás Arénában, a labdarúgó Európa Liga kieséses szakaszának első fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

A mérkőzést eredetileg Klagenfurtban rendezték volna, de a Nagy-Britanniából érkezőkre vonatkozó osztrák beutazási korlátozások miatt végül Budapest lett a helyszín. A koronavírus-járvány következményeként a Puskás Aréna ezenkívül még két Bajnokok Ligája-meccsnek is otthont adott, illetve ad a jövő héten: kedden a német RB Lipcse itt fogadta az angol FC Liverpoolt (0–2), jövő szerdán pedig szintén angol–német párharc következik: a Manchester City lesz a Borussia Mönchengladbach vendége.

A kijevi találkozót a fagy miatt három órával előrehozták (így is –10 fok fogadta a játékosokat), a román Mircea Lucescu edzette házigazda Dinamó csak 1–1-es döntetlent ért el a belga Club Brugge együttesével.

A spanyol Real Sociedad a járványhelyzet miatt Torinóban „fogadta” az angol  Manchester Unitedet, amely 4–0-s sikerével szinte már a legjobb 16 között érezheti magát.

Az AC Milan 2–2-es döntetlent játszott a szerb Crvena Zvezda Belgrád vendégeként. Az olasz élvonalban második milánóiak belgrádi vendégszereplését két büntető, kiállítás, öngól és meg nem adott találat is színesítette. Az AC Milannál a román idegenlégiós Ciprian Tătăruşanu a kispadot koptatta

A német Bayer Leverkusen nagyot küzdve 0–3-ról egyenlített a Young Boys Bern vendégeként, ám végül 4–3-ra kikapott a Kolozsvári CFR 1907-et búcsúztató svájci riválisától.

Az angol Leicester City gól nélküli döntetlent játszott Prágában a Slavia otthonában (a cseheknél kezdőként szerepelt a román válogatott Nicolae Stanciu, akit a 73. percben cseréltek le), míg az olasz AS Róma a portugál Braga vendégeként harcolt ki kétgólos előnyt.

Az SSC Nápoly 2–0-ra kikapott a Granada vendégeként, így nehéz helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót a nyolcaddöntőbe jutásért kiírt párharcban. A házigazda spanyol együttes a 19. és 21. percben is betalált a délolasz gárda kapujába, amivel eldöntötte a mérkőzést.

Az angol Arsenal a portugál listavezető Benfica Lisszabonhoz látogatott, és a második félidő elején történt gyors gólváltás után 1–1-es döntetlent ért el, így kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.

Mozgalmas meccset rendeztek Antwerpenben, ahol a vendég Glasgow Rangers hétgólos összecsapást tudott megnyerni úgy, hogy a 84. percben még 3–2-es hátrányban volt. A skótoknál a 74. percben állt be csereként a román idegenlégiós Ianis Hagi.

Villarrealban a „házigazda” FK Molde hatgólos döntetlent játszott a TSV 1899 Hoffenheimmel. A norvég gárda pontszerzése bravúros, mivel a büntetőt is hibázó vendég németek a szünetben már két góllal vezettek.

A Villarreal közben Salzburgban lépett pályára, és 2–0-ra győzött úgy, hogy még büntetőt is hibázott, így szinte formasággá tette a jövő heti visszavágót. A spanyol csapatban a román ifi válogatott Andrei Raţiu tartalék volt.

Eredmények, Európa Liga, tizenhatoddöntő, első mérkőzés: • Dinamó Kijev (ukrán)–Club Brugge (belga) 1–1 (gól: Vitalij Bujalszkij – 62. perc, illetve Brandon Mechele – 67. perc) • Wolfsberger AC (osztrák)–Tottenham Hotspur (angol) 1–4 (Michael Liendl – 55. perc, 11 m, illetve Heung-min Szon – 13., Gareth Bale – 28., Lucas Moura – 34. és Carlos Vinícius – 88. perc) • Olimpiakosz Pireusz (görög)–PSV Eindhoven (holland) 4–2 (Andreasz Buhalakisz – 9., Yann M’Vila – 37., Júszef el-Arabi – 45. + 2. és Georgiosz Maszurasz – 83. perc, illetve Eran Zahavi 2 – 14. és 40. perc) • Young Boys Bern (svájci)–Bayer Leverkusen (német) 4–3 (Christian Fassnacht – 3., Theoson Jordan Siebatcheu 2 – 19. és 89., valamint Meschack Elia – 44. perc, illetve Patrik Schick 2 – 47. és 51., továbbá Moussa Diaby – 68. perc) • FK Krasznodar (orosz)–Dinamó Zágráb (horvát) 2–3 (Marcus Berg – 28. és Viktor Claesson – 70. perc, illetve Bruno Petkovic 2 – 15. és 54., valamint Iyayi Believe Atiemwen – 75. perc) • Braga (portugál)–AS Róma (olasz) 0–2 (Edin Dzeko – 5. és Borja Mayoral – 86. perc; kiállítva: Ricardo Esgaio – 54. perc,  Braga) • Slavia Prága (cseh)–Leicester City (angol) 0–0 • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–AC Milan (olasz) 2–2 (Guelor Kanga – 52., 11 m és Milan Pavkov – 93. perc, illetve Radovan Pankov – 42., öngól és Theo Hernandez – 61. perc, 11 m; kiállítva: Milan Rodic – 77. perc, Crvena Zvezda) • Real Sociedad (spanyol)–Manchester United (angol) 0–4 (Bruno Fernandes 2 – 27. és 57., Marcus Rashford – 65., továbbá Daniel James – 90. perc) • OSC Lille (francia)–Ajax Amsterdam (holland) 1–2 (Timothy Weah – 72. perc, illetve Dusan Tadics – 87., 11 m, Brian Brobbery – 89. perc) • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Sahtar Donyeck (ukrán) 0–2 (Alan Patrick – 31. és Tete – 93. perc) • Granada (spanyol)–SSC Nápoly (olasz) 2–0 (Yangel Herrera – 19. és Kenedy – 21. perc) • FK Molde (norvég)–TSG 1899 Hoffenheim (német) 3–3 (Martin Ellingsen – 41., Eirik Ulland-Andersen – 70. és David Datro Fofana – 74. perc, illetve Munasz Dabbur 2 – 8. és 28., valamint Christoph Baumgartner – 45. + 3. perc; Dabbur a 63. percben 11-est hibázott) • Red Bull Salzburg (osztrák)–Villarreal (spanyol) 0–2 (Paco Alcacer – 41. és Fer Nino – 71. perc; a 29. percben Alcacer 11-est hibázott) • Royal Antwerpen (belga)–Glasgow Rangers (skót) 3–4 (Felipe Avenatti – 45., Lior Refaelov – 45. + 8., 11 m és Martin Hongla – 67. perc, illetve Joe Aribo – 39, Borna Bariszics 2 – 59. és 90., mindkettő 11 m, valamint Ryan Kent – 83. perc; kiállítva: Abdoulaye Seck – 89. perc, Royal Antwerpen) • Benfica Lisszabon (portugál)–Arsenal (angol) 1–1 (Pizzi – 54. perc, 11 m, illetve Bukayo Saka – 57. perc)