CFR 1907: hol volt, gól nem volt

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 23. fordulójának zárómérkőzésén a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata gól nélküli döntetlenre végzett a kullogók közt jegyzett Voluntari-i FC-vel.

Edward Iordănescu csapata: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea (85. perc Alexandru Chipciu) – Andrei Mihai Gâdea (11. perc Adrian Păun), Ovidiu Hoban, Cătălin Itu (62. perc Michaël Pereira) – Mario Rondón (62. perc Valentin Costache), Gabriel Debeljuh, Ciprian Deac (85. perc Billel-Abdel Omrani); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Mateo Susics, Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef.

A fagyos körülmények között, nehéz pályán rendezett összecsapáson nehezen melegedtek a játékba a felek. Az első nagyobb helyzetre a 22. percig kellett várni, amikor Ovidiu Hoban büntetőterületen belüli lövése súrolta a kapufát. A 34. percben a brazil Paulo Vinícius de Souza fejesét megfogta a gólvonalon Victor Rîmniceanu kapus, majd öt perccel később Ciprian Deac ígéretes helyzetben mellétrafált.

Térfélcsere után sem tudtak gólhelyzetig jutni a csapatok, az Ilfov megyeiek beálltak védekezésre. A találkozó döntő pillanata a 70. percben lett volna, amikor újabb Vínicius-fejest fogott meg a kapus, de ezt már a gólvonalon túl. Sajnos, sem a fogarasi Marian Barbu játékvezető sem segédei ezt nem vették észre, sőt az utána következőkben kezezésért sem ítélt büntetőt a sípmester (aki több más esetben is befújhatott volna 11-est a vasutasoknak a mérkőzés során). A hajkrában Hobannak (90. perc) és Andrei Burcănak (92. perc) lett volna lehetősége a gólszerzésre, de a találkozó 0–0-lal végződött, amivel a CFR 1907 pontszámban befogta az éllovas FCSB-t, de maradt a táblázat második helyén.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 23. forduló: • Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán 2–1 (gól: Hamidou Keyta – 50., 11 m és Mahmoud Al-Mawas – 69. perc, illetve Yuri Matias – 68. perc; a találkozó egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt, tartalékbírója pedig a nagykárolyi Kovács Szabolcs) • Kolozsvári CFR 1907–Voluntari-i FC 0–0.

A 24. fordulót péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Voluntari–Piteşti-i Argeş FC (17.30-kor) • Krajovai Universitatea FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (20.30-kor). Szombaton: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica (17 órakor) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Dinamó (20 órakor). Vasárnap: • Gázmetán–Kv. CFR 1907 (18 órakor) • FCSB–Târgoviştei Chindia (20.30-kor). Hétfőn: • Aradi UTA–Botoşani (17.30-kor) • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.30-kor). A táblázaton:

1.       FCSB          23      15      3        5        48–21         48

2.       Kv. CFR     23      14      6        3        30–12         48

3.       Krajova      23      12      8        3        27–13         44

4.       Botoşani     23      10      6        7        35–29         36

5.       Sepsi 22      8        11      3        36–23         35

6.       Clinceni      23      8        10      5        22–20         34

7.       Chindia       23      7        8        8        20–21         29