Dél-amerikai labdarúgó vb-selejtezők: Argentína és Chile továbbra is bajban

Argentína szerdára virradóra csupán 1–1-es döntetlent játszott sereghajtó vendégével, a venezuelai csapattal a vb-selejtezők dél-amerikai zónájában, így továbbra is nehéz helyzetben van. A szintén lemaradásban lévő Chile 1–0-ra kikapott Bolíviában, a Kolumbia–Brazília mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.

Az ötszörös aranylabdás Lionel Messivel felálló Argentína a második félidő elején hátrányba került, és bár egy öngóllal sikerült egyenlítenie, a megszerzett egy ponttal továbbra is csak az interkontinentális pótselejtezőt érő 5. helyen áll két körrel a zárás előtt.

A brazilok a mostani selejtezősorozatban először nem nyertek meg egy meccset, amióta Tite a szövetségi kapitányuk (9 győzelem, 1 döntetlen). A selecao persze már rég kijutott az oroszországi vb-re, de a most megszerzett pont Kolumbiának is sokat érhet a végelszámolásnál.

Dani Alves a 102. mérkőzését játszotta a brazil válogatottban, amivel lehagyta az örökranglista negyedik helyén Claudio Taffarelt. Már csak Cafú (142), Roberto Carlos (125) és Lúcio (105) áll előtte.

Eredmények, vb-selejtezők, dél-amerikai zóna, 16. forduló: • Bolívia–Chile 1–0 • Kolumbia–Brazília 1–1 • Ecuador–Peru 1–2 • Argentína–Venezuela 1–1 • Paraguay–Uruguay 1–2.

Az állás: 1. Brazília 37 pont, 2. Uruguay 27, 3. Kolumbia 26, 4. Peru 24 (26–25), 5. Argentína 24 (16–15), 6. Chile 23 (24–23), 7. Paraguay 21, 8. Ecuador 20, 9. Bolívia 13, 10. Venezuela 8.