Csilics nagy csatában jutott tovább a Roland Garroson

A harmadik kiemelt Marin Csilics ötjátszmás csatában győzte le Fabio Fogninit a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyének hétfői nyolcaddöntőjében.

Az Australian Openen finalista horvát játékos szűk másfél óra után már 2–0-s szettelőnyben volt, ám olasz riválisa – a negyedik játszmában mérkőzéslabdát is hárítva – egyenlített. A döntő játékrészben Csilics 3:3-nál és 5:3-nál is elvette ellenfele adogatását, és 3 óra 41 perces csata végén jutott tovább. A horvát teniszező a negyeddöntőben azzal a Juan Martín del Potróval mérkőzik, aki a nyolcaddöntőben simán verte az amerikai John Isnert.

A női versenyben a korábbi világelső Angelique Kerber könnyed győzelmet aratott a hazai közönség előtt szereplő Caroline Garcia ellen, míg a 2016-os bajnok spanyol Garbine Muguruza Blanco mindössze két játékot töltött a pályán, ugyanis ellenfele, az ukrán Leszja Curenko combsérülés miatt feladta a találkozójukat. Kerber ellenfele szerdán a világelső Simona Halep lesz, míg Muguruza Blanco az amerikai Serena Williams visszalépése után játék nélkül továbbjutott orosz Marija Sarapova ellen lép pályára.

Eddig nem közölt eredmények:

Férfiak, nyolcaddöntő: Csilics (horvát, 3.)–Fognini (olasz, 18.) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 (4), 6:3; Del Potro (argentin, 5.)–Isner (amerikai, 9.) 6:4, 6:4, 6:4.Nők, nyolcaddöntő: Muguruza Blanco (spanyol, 3.)–Curenko (ukrán) 2:0-nál Curenko feladta; Kerber (német, 12.)–Garcia (francia, 7.) 6:2, 6:3.Junior egyes, lányok, 2. forduló: Zsi-ju Vang (kínai)–Andreea Prisăcaru 6:1, 6:0.

Junior egyes fiúk, 2. forduló: Sebastian Korda (amerikai)–Ştefan Paloşi 6:1, 6:4; Kyran Jacquet (francia)–Filip Cristian Jianu 6:1, 3:6, 6:2.Junior páros fiúk, 1. forduló: Harold Mayot, Valentin Royer (francia)–Nick Hardt, Jianu (dominikai, román) 6:1, 4:6, 11–9; Ray Ho, Csun-szin Cseng (tajvani)–Arnaud Bovy, Paloşi (belga, román) 7:6 (5), 6:3.