CFR 1907: Ţucudean pontmentése

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata idei első hivatalos mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a Nagyszebeni AFC Hermannstadttal a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A mérkőzés nagy részében a vasutasok támadtak, az első nagy helyzetet Damian Djokovics hagyta ki a hazai oldalon.A vendégektől Sergiu Popovici betalált a 7. percben, de a gól lest címén nem adta meg a játékvezető. Cătălin Căbuz kapus nagy formában védett, a francia–algériai Billel Omrani 15 méteres lövése sem fogott ki rajta. A 29. percben Daniel Tătar 23 m-es szabadrúgásból bevette a litván Giedrius Arlauskis kapuját, ezzel Miriuţă László együttese vezetést szerzett (0–1) – a mester először szerepelt vendégként egykori csapata ellen a fellegvári stadionban. George Țucudean közel volt, hogy a bajnokság gólját megszerezze, ám Căbuz kitornázta az ollózott lövést a léc alól a 31. percben.

Fordulás után is a listavezető támadott többet, de helyzeteit nem tudta értékesíteni. Az 51. percben Marcel Avram fővárosi játékvezető büntetőt ítélt, amikor Popovici Ciprian Deac ellen szabálytalankodott, Ţucudean vállalta el a 11-es rúgását, de gyenge lövését védte a kapus, és Deac ismétlésénél is helyén volt. A 63. percben tűzijáték volt a szebeni kapunál, Mario Camora csapatkapitány kapufát lőtt, Ţucudean közelről ismételhetett, de Alexandru Dandea a gólvonalról mentett. A sok kihagyott lehetőség után a 77. percben Ţucudean lerázta a védőket, s elérte az egyenlítő gólt (1–1). A találkozó végéig még maradtak ki kolozsvári helyzetek, de az eredmény nem változott.

A meccsen a legtöbb lehetőséget Ţucudean mellett Omrani hagyta ki (16., 25., 54. és 79. perc),

Antonio Conceicao csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paolo Vinícius, Lang Ádám – Mario Camora, Mihai Bordeianu (57. perc Alexandru Ioniță II.), Damian Djokovics, Ciprian Deac – George  Țucudean, Billel Omrani, Adrian Alexandru Păun (66. perc Claudiu Petrila).

A CFR 1907 sorozatban 15 fordulója veretlen (10 győzelem, 5 döntetlen), de hazai pályán az utóbbi öt mérkőzésen csak egyszer tudott nyerni (pályaválasztóként az összmérlege 4 győzelem, 6 döntetlen és egy veresége).

A Betano I. liga 22. fordulójának többi eredménye: • Chiajnai Concordia–Botoşani-i FC 0–1 (gól: Diego Fabbrini – 72. perc) • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói Astra 1–1 (Nasser Chamed – 45. + 1. perc, illetve Mihai Butean – 66. perc) • Călăraşii-i Dunărea–FCSB 1–1 (Mediop Ndiaye – 30. perc, illetve Dennis Man – 16. perc). Vasárnap játsszák a Voluntari-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK találkozót, hétfőn pedig a Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika mérkőzést. Az állás:

14.    Voluntari    21     2       7       12     21–40         13

Borítókép: Ţucudean volt a mérkőzés hőse, 14 találattal vezeti a gólkirályi listát – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO