CFR 1907: jó kezdés a rájátszásban

Elkezdődtek a román labdarúgó Betano I. liga rájátszásának küzdelmei, a felsőházban 11 nap alatt sorozatban harmadszor mérkőzött meg a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Az alapszakasz zárásában és a Román Kupában jegyzett 1–0 után, a vasutasok ezúttal 3–1 arányban nyertek a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A találkozó gyakorlatilag 1–0-s eredményről indult, ugyanis a 20. másodpercben George Ţucudean az idény leggyorsabb gólját szerezte meg. Ezzel a találattal a csatár már 17 góllal áll a góllövőlista élén. Az első támadásnál a francia–algériai Billel Omrani húzta a meg a jobbszélet, beadását pedig Ciprian Deac felpörgette kapáslövésre „Țucu”-nak, aki 16 m-ről kilőtte Niczuly Roland kapujának bal felső sarkát. A 13. percben Cristi Manea ollózása elkerülte a kaput, majd három perccel később Deac fejesét megfogta a kapus. Miután a portiugál Mario Camora lövése szögletre pattant, a Sepsi helyzetei következtek a 36. és 37.  percben, de a litván Giedrius Arlauskis kapus a japán Takajuki Szato 20 m-es lövésénél és a mali–francia Ibrahima Tandia pöccintésénél is remekül helyt állt.

Térfélcsere után következett a kisebb hidegzuhany a 48. percben a ghánai Joseph Mensah jobbról beadta labdát, Vasvári Gábriel pedig közelről egyenlített (1–1). Ez az állás csak 8 percet tartott, Deac jobb szélről ívelt be szabadrúgást, a horvát Damjan Djokovics mindenkinél magasabbra emelkedve fejjel megtolta a labdát, amely a kapufát érintve pattant a hálóba (2–1).

Ezek után a játékvezető, krajovai Constantin Sebastian Colţescu került előtérbe, a 70. percben az argentin Juan Emmanuel Cúliónak, a 91. percben pedig Mensahnak is kiosztotta a második sárga lapot, így mindkét oldalon megfogyatkozott a létszám.

A hosszabbítás harmadik percében Omrani büntetőt harcolt ki, Deac pedig hidegvérrel értékesítette azt, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Alin Minteuan együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Lang Ádám, Andrei Mureșan, Mario Camora, Mihai Cătălin Bordeianu (90. perc Kevin Boli), Juan Emmanuel Culio, Damjan Djokovics (80. perc Ovidiu Hoban), Ciprian Deac, Billel Omrani, George Țucudean (68. perc Alexandru Ioniță II.).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–1 (gól: George Ţucudean – 1., Damjan Djokovics – 56. és Ciprian Deac – 93. perc, 11 m, illetve Vasvári Gábriel – 48. perc; kiállítva: Juan Emmanuel Culio – 70. perc, illetve Joseph Mensah – 91. perc).

A bajnoki címért és kupaszereplésért folytatott küzdelemben a felsőházban vasárnap játsszák a Krajovai Universitatea SK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra, hétfőn pedig az FCSB–Konstancai Viitorul találkozót, mindkét összecsapás 20.30-kor kezdődik.

Az állás: 1. KV. CFR 30 PONT/1 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 25/0, 3. Krajova 23/0, 4. Astra 21/0, 5. Viitorul 19/0 (0–0), 6. Sepsi 19/1 (1–3).

Alsóházi eredmények: • Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea 2–0 (gól: Dan Nistor – 24. és Mattia Montini – 94. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Medgyesi Gázmetán 0–2 (Ionuţ Larie – 6. és Mario Rondon – 92. perc, 11 m; kiállítva: Alexandru Dandea – 83. perc, Hermannstadt). Vasárnap játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC, hétfőn pedig a Botoșani-i FC–Chiajnai Concordia meccset (17.30-kor, a mérkőzések élőben követhetők a Look Plus/Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadón).

A sorrend: 1–2. Gázmetán és Dinamó 19 pont/1 mérkőzés, 3. Botoșani 18/0, 4. Jászvásár 17/0, 5. Hermannstadt 16/1, 6. Călărași 12/1, 7. Voluntari 11/0, 8. Concordia 9/0.

Borítókép: Ţucudean (a labdával) góllal indította a találkozót – WWW.CFR1907.RO