CFR 1907: Gólzápor metsző hidegben

A román labdarúgó élvonal 17. fordulójának pénteki játéknapján a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban az éllovas Kolozsvári CFR 1907 és a sereghajtó Voluntari-i FC csapott össze: a fagyos hidegben lejátszott találkozón az összecsapás eredménye tükrözte a két együttes közti különbséget: a vasutasok 5–0 arányban nyertek.

A gólzáporhoz George Țucudean „vegytiszta” mesterhármassal járult hozzá, ezzel a csatár 11 találattal a góllövőlista élére állt. A másik két találaton Cristian Manea és a csereként beállt Valentin Costache osztozott.

A gólgyártás a 27. percben kezdődött, Ţucudean a hálóba passzolt egy kidolgozott akció után. A támadó harmadik gólja hasonló forgatókönyv alapján esett a 62. percben, előtte négy perccel egy ellentámadásnál átemelte a labdát Cosmin Vâtcă felett (a hálóőr korábban a bajnokcsapatnál is megfordult, akárcsak a vendégek edzője, az olasz Cristiano Bergodi). Mihai Bordeian és Ţucudean kapufája a legnagyobb helyzetek sorát gyarapított, a francia–algériai Billel Omrani még 1–0 után betalált, ám a gólt a krajovai George Cătălin Găman les címén érvénytelenítette.

A hajrában Cristi Manea egy kitűnő ellentámadás végén pompás lövéssel 16 m-ről betalált (85. perc), majd Valentin Costache fejesgóllal állította be a végeredményt a 90. percben.

Antonio Conceicao ezúttal a következő együttesnek szavazott bizalmat: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Lang Ádám, Mario Camora (csapatkapitány) – Damjan Djokovics, Mihai Cătălin Bordeianu – Ciprian Deac, Billel Omrani (86. perc Robert Tambe), Adrian Alexandru Păun (75. perc Valentin Costache) – George Țucudean (79. perc Alexandru Ioniță II.).Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Voluntari-i FC 5–0 (gól: George Ţucudean 3 – 27., 58. és 62., Cristian Manea – 85., valamint Valentin Costache – 90. perc).További eredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (gól: Dylan Flores – 21. perc, illetve Vasvári Gábriel – 9. perc). Jelenleg az állás: 1. KV. CFR 1907 36 PONT/17 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 31/16, 3. Konstancai Viitorul 29/16, 4. Krajovai Universitatea 26/16 (28–14), 5. Medgyesi Gázmetán 26/16 (18–18), 6. Sepsi 24/17, …, 11. Jászvásár 18/17, …, 14. Voluntari 8/17.

Borítókép: George Ţucudean (labdával) mesterhármast jegyzett – FOTÓ: MEDIAFAX