CFR 1907: Sigurjónsson duplája (FRISSÍTVE: Élen maradtak a vasutasok)

Felejtetve a krajovaiak elleni hazai kisiklást, a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata az izlandi válogatott Runár Már Sigurjónsson sziporkázó teljesítményének is köszönhetően, 2–0 (2–0) arányú győzelemmel hozta a kötelezőt a Botoşani-i FC ellen a román élvonal felsőházi rájátszásának 4. fordulójában.

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzésen mindkét gólt az északi támadó középpályás lőtte, gyakorlatilag három perc alatt eldöntötte a találkozót.

Edward Iordănescu vezetőedző kénytelen volt harmadik kapusát, a lengyel Gregorz Sandomierskit nevezni az összecsapásra, mert a sérült litván Giedrius Arlauskis után a koronavírussal fertőződött Cristian Bălgrădean is kiesett.

A CFR 1907 összeállítása: Grzegorz Sandomierski – Mário Camora (csapatkapitány), Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Cristian Manea – Adrian Mihai Gîdea (7. perc Adrian Păun), Mihai Bordeianu (79. perc Ovidiu Hoban), Runár Már Sigurjónsson (63. perc Alexandru Chipciu) – Valentin Costache, Gabriel Debeljuh (78. perc Billel-Abdel Omrani), Ciprian Deac (79. perc Iasmin Latovlevici); fel nem használt cserék: Rareş Murariu – Sziám Ben Júszef, Cătălin Itu, Mario Rondón.

A mérkőzés erőteljes vasutastámadásokkal és helyzetekkel indult, a 17. percben Adrian Păun lövését hárítani tudta az osztrák–bosnyák Hidajet Hankic kapus. Innentől kezdetét vette Runár Már Sigurjónsson show-ja, aki előbb 16 méteres lövésével lepte meg a hálóőrt a 25. percben (1–0), majd három percre rá a horvát Gabriel Debeljuh hátrafejelt labdáját bombázta a hosszúsarokba (2–0).

Fordulás után is az izlandi játékos hagyta ki az első nagy lehetőséget, a 61. percben lövését a védők szögletre mentették. A második játékrész inkább az eredmény sikeres megtartásáról szólt, a véghajrában ezt a bukaresti Horia Gabriel Mladinovici játékvezető két kiállítással „fűszerezte”: Păun mezrángatása után a két csapat összetűzéséből Iasmin Latovlevici, illetve a szír Mahmoud Al Mawas kapott piros lapot.

A sikerrel ideiglenesen a tabella élére állt a Kolozsvári CFR 1907, helyzetét a csütörtök esti találkozó végkimenetelétől függően tarthatta meg.  A Krajovai Universitatea FC–FCSB találkozón az oltyánok nyertek 2–0-ra így a vasutasok éllovasok maradtak.A vasutasok számára a felsőházi „odavágók” utolsó fordulójában következik a fővárosi FCSB elleni kiszállás hétfőn 20.30 órától (a találkozót a gyurgyevói/giurgiui Marin Anastasovici Stadionban játsszák).

Eredmények, I. liga, 4. forduló:

Felsőház: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica 1–0 (gól: Bryan Nouvier – 38. perc) • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC 2–0 (Runár Már Sigurjónsson 2 – 25. és 28. perc; kiállítva: Iasmin Latovlevici – 89. perc, illetve Mahmoud Al-Mawas – 89. perc) • Krajovai Universitatea FC–FCSB  2–0 (Alexandru Cicâldău – 38. és Dan Nistor – 63. perc; kiállítva: Bogdan Vătăjelu – 54. perc, Krajova; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette).

Szombattól hétfőig játsszák az 5. forduló mérkőzéseit, az összecsapásokat élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szombaton: • Botoşani–Sepsi (17.30-kor). Vasárnap: • Clinceni–Krajova (21 órakor). Hétfőn: • FCSB–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Az ideiglenes állás:

1.      Kv. CFR     4       3       0       1       7–2   41

2.      FCSB         4       2       0       3       5–5   39

3.      Krajova      4       2       2       0       5–2   37

4.      Sepsi 4       2       1       1       3–2   30

5.      Botoşani     4       1       1       2       4–6   25

6.      Clinceni      4       0       0       4       1–8   22

Alsóház: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Medgyesi Gázmetán 1–2 (gól: Petrişor Petrescu – 31. perc, illetve Ricardo Valente 2 – 20. és 45. + 1. perc; Petrişor Petrescu a 26 percben 11-est hibázott) • Piteşti-i Argeş FC–Aradi UTA 4–1 (Robert Ionuţ Grecu – 15., Stephan Drăghici – 39., Cristian Dumitru – 88. és Cephas Malele – 90. perc, illetve Alexandru Albu – 10. perc; a találkozó egyik partjelzője a kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Târgoviştei Chindia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–0 (Bodzavásáron/Buzăuban játszották; a mérkőzés egyik megfigyelője a kolozsvári Marian Salomir volt) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul 0–3 (Andrei Ciobanu 2 – 7. és 22., mindkettő 11 m, továbbá Jo Santos – 90. perc; az összecsapás egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt) • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 2–0 (Florin Bejan – 74. és Adam Nemec – 86. perc).

Az 5. forduló menete:

Pénteken: • Gázmetán–Argeş (17.30-kor). Szombaton: • UTA–Chindia (15 órakor). Vasárnap: • Astra–Jászvásár (13.30-kor) • Voluntari–Hermannstadt (16 órakor). Hétfőn: • Viitorul–Dinamó (18.30-kor). A sorrend:

7.      Chindia      4       3       1       0       5–0   30

8.      Argeş          4       2       1       1       5–2   27

9.      UTA 4       2       0       2       3–5   25

10.    Gázmetán   4       2       1       1       7–4   24

11.    Astra 4       1       2       1       3–2   24

12.    Voluntari    4       2       1       1       3–3   23

13.    Viitorul      4       2       0       2       4–2   22