CFR 1907: remi Sepsivel

Sepsiszentgyörgyön, a bajnoki mérkőzésen megőrizte veretlenségét mind a házigazda Sepsi OSK, mind az éllovas és listavezető Kolozsvári CFR 1907 a labdarúgó Betano I. liga 6. fordulójának szombati játéknapján.

A Bajnokok Ligájában érdekelt címvédő vasutasok ismét több kezdőembert pihentettek, az úgymond másodcsapat azonban erősen kezdett: a 10. percben Michael Pereira balról beadta a labdát, Fejér Béla kapus hárított, de a labda  csak a csapatkapitány Adrian Alexandru Păunig jutott, aki estében is a hálóba tudott lőni (ha nem talál be, akkor a nagykárolyi Kovács István játékvezető valószínűleg büntetőt ítél, így azonban alkalmazta az előnyszabályt; 0–1).

A dinamikus, de nem túl sok helyzetet hozó találkozón a Sepsi a 31. percben szabadrúgáshoz jutott a 16-os vonalával egy magasságban, amelyet a másik csapatkapitány, a Costa Rica-i Dylan Flores csavart a kapu jobb felső sarkába – Cosmin Vâtcă kapus nem helyezkedett túl jól, beleért a lövésbe, de nem tudta hárítani (1–1).

A CFR két nagy helyzetet hagyott ki, Valentin Costache (67. perc) és Ovidiu Hoban (72. perc) révén – utóbbi mintegy 33 méteres bombával próbálkozott, mindkét esetben Fejér hárított. A vasutasoktól még Pereira és a csereként beállt Claudiu Petrilă hagyott ki helyzetet.Dan Petrescu csapata: Cosmin Vâtcă – Mihai Butean, Mike Cestor, Andrei Mureşan, Andrei Peteleu – Cătălin Itu (71. perc Luis Aurelio), Ovidiu Hoban, Adrian Alexandru Păun – Michael Pereira (85. perc George Ţucudean), Mario Rondon, Valentin Costache (68. perc Claudiu Petrila).

Végeredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 1–1 (gól: Dylan Flores – 31. perc, illetve Adrian Alexandru Păun – 10. perc).

További eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Clinceni-i Academica 2–1 (gól: Răzvan Patriche – 3., öngól és Gabriel Debeljuh – 90. perc, illetve Jakub Vojtus – 81. perc) • Târgovişte-i Chindia–Bukaresti Dinamó 3–2 (Cristian Neguţ – 19., Mihai Leca – 45. + 3. és Cristian Cherchez – 65. perc, 11 m, illetve Mattia Montini – 54. és Dan Nistor – 82. perc; a mérkőzést Ploieşti-en játszották). Vasárnap bonyolítják le a Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea FC és az FCSB–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika összecsapást, hétfőn játsszák a Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán (18 órakor) és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul (21 órakor) találkozót (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). Az állás:

14.    Clinceni      6       1       0       5       9–16 3

Borítókép: Păun (labdával) ismét eredményes volt – balra a másik gólszerző, Flores, háttérben, fehérben Hoban