CFR 1907: piros lapos kisiklatás

A labdarúgó Bajnokok Ligájától elbúcsúzott, de az Európa Liga csoportkörbe jutott Kolozsvári CFR 1907 elvesztette első bajnoki mérkőzését: a címvédő kiállításokkal tarkított mérkőzésen 3–2 (1–1) arányú vereséget szenvedett Gyurgyevóban az Astrától a Marin Anastasovici Stadionban.

Az első helyzetek a vasutasok előtt adódtak, a francia Michael Pereira és a nagy visszatérő, az elefántcsontparti Lacina Traoré állt közel a gólszerzéshez. A találatot viszont a válogatottba először behívott Adrian Alexandru Păun (a képen labdával) érte el, kapáslövése a vinkliben kötött ki a 27. percben. Nem sokkal azután először került előtérbe a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető, aki elég könnyen 11-est ítélt a francia Mike Cestor megmozdulásánál: a hátvéd a Réunion-szigetekről származó Julien Bégue-höz ért, aki habozás nélkül felborult a 16-oson belül. A büntetőt a montenegrói Risto Radunovics értékesítette a 38. percben. Három perccel később Pereira sárga lapjánál a bíró kiállította a háborogva káromkodó és a helyét elhagyó Dan Petrescu vezetőedzőt.

Fordulás után, az 51. percben Traoré jól passzol a szünetben beállt másik újoncnak, Cătălin Golofcának, aki néhány méterről nem tudott betalálni. Valentin Gheorghe remekül elvégzett szabadrúgásánál tehetetlennek bizonyult Cosmin Vâtcă kapus, s ezzel az 57. percben már az Astra vezetett 2–1-re. A pokol akkor szabadult el, amikor ezt követően három percen belül két kolozsvári játékos is korábban mehetett zuhanyozni. Colţescu a CFR másodedzőjét is sárga lappal figyelmeztette, Mario Camora csapatkapitány dühében földhöz vágott egy vizes palackot – ezt az oltyán játékvezető szabálytalanságnak minősítette, ezt is sárgával „díjazta”, s mivel ez a második lapja volt Camorának, a kiállítás sorsára jutott. A 61. percben Vâtcă egy szabadrúgásnál megfogta a labdát, majd ugyanazzal a lendülettel felpofozta Radunovicsot, Colţescu újabb piros lapot és 11-est ítélt. A sértett ismételt, s ezzel már 3–1 volt a hazaiak javára.

Az Astra a 83. percben kapufát lőtt Valentin Gheorghe révén, de a hajrá mégis a kolozsváriaké volt: a hosszabbításpercekben Golofca labdát szerzett a saját térfelén, végigrohant a pályán, négy védőt is lefoglalt, majd passzolt a tisztán álló Păunnak, aki újabb eurógóllal szépített (3–2).

De mindez már kevés volt a boldogsághoz, az idegileg is kifáradt CFR-játékosokra megérdemelt pihenő vár a válogatott mérkőzései által adódó minivakációban, majd következhet a bajnoki folytatás a Voluntari-i FC ellen és az első EL-meccs az olasz SS Lazióval (szeptember 19-én, 19.55 órakor szintén a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban).

A CFR 1907 összeállítása: Cosmin Vâtcă – Andrei Peteleu, Andrei Burcă, Mike Cestor, Mario Camora – Ovidiu Hoban, Cătălin Itu (40. perc Damjan Djokovics), Adrian Alexandru Păun – Michael Pereira (46. perc Cătălin Golofca), Lacina Traore (63. perc Adrian Rus kapus), Valentin Costache.

Végeredmény: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 3–2 (gól: Riszto Radunovics 2 – 38. és 62., mindkettő 11 m, valamint Valentin Gheorghe – 57. perc, illetve Adrian Alexandru Păun 2– 27. és 91. perc; kiállítva: Mario Camora – 58. és Cosmin Vâtcă kapus – 61. perc, mindkettő CFR).

További eredmények: • Botoşani-i FC–Clinceni-i Academica 2–2 (gól: Alexandru Ţigănaşu – 4. és Reagy Ofosu – 26. perc, illetve Alexandru Buziuc – 37. és Jakub Vojtus – 45. perc) • Voluntari-i FC–Krajovai Universtitatea FC 1–2 (Avtandil Ebralidze – 16. perc, illetve Valentin Mihăilă – 47. és Mihai Roman II. – 87. perc; kiállítva: Cătălin Ţâră – 56. perc, Voluntari; a 64. percben a krajovaiaktól Alexandru Cicâldău 11-est hibázott) • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 3–2 (Marius Constantin – 58., 11 m, Nasser Chamed – 67. és Sergiu Buş – 73. perc, illetve Adrian Bălan 2 – 48. és 52. perc).

Vasárnapra maradt a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Târgoviştei Chindia (18 órakor) és az FCSB–Konstancai Viitorul (21 órakor) találkozó, hétfőre pedig a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó (21 órakor) összecsapás, a mérkőzéseket élőben közvetítik a Look tv, a DigiSport1 és a Telekom Sport 1 tévéadók). A táblázaton:

1.      Gázmetán   8       5       3       0       17–6 18

2.      Kv. CFR     8       5       2       1       20–8 17

3.      Krajova      8       5       1       2       11–7 16

4.      Viitorul      7       4       3       0       18–7 15

5.      Jászvásár    8       4       3       1       12–7 15

6.      Botoşani     8       2       5       1       15–13         11

7.      Astra 8       3       2       3       10–10         11

8.      Sepsi 7       1       6       0       6–5   9