CFR 1907: öt új koronavírusos eset

A vasárnapi tesztelés után öt újabb koronavírusos esetet fedeztek fel a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapatánál. Adrian Păun középpályás után a jelek szerint a lengyel cserekapus Grzegorz Sandomierski, a horvát középpályás Damjan Djokovics (utóbbi eredménye még nem mérvadó, nem egyértelmű), Costin Curelea másodedző, Cristian Moldovan kapusedző és Cristian Dragotă gyúró is fertőzött.

A hat koronavírusos beteget mentővel Kolozsvárra szállítják. A csapat többi tagját csütörtökig többször újratesztelik, amennyiben negatív az eredményük, hazautazhatnak a mogoşoaiai elkülönítésből, és lejátszhatják a vasárnap esedékes bajnoki találkozójukat.

Növelték előnyüket az oltyánok

A román labdarúgó élvonal rájátszásának 8. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Krajovai Universitatea FC két góllal legyőzte idegenben a Botoşani-i FC-t.

Az oltyánok ismét két büntetővel nyertek, akár az előző körben az FCSB ellen. Radu Petrescu fővárosi játékvezető mindkét esetben Andrei Chindriş szabálytalanságát büntette Valentin Mihăilă, illetve a brazil Gustavo Di Mauro Vagenin ellen. Az első 11-est Alexandru Cicâldău (73. perc) a másodikat a sértett Gustavo (95. perc) értékesítette.

A mérkőzés legjobbja a hazaiak zsombolyai (Jimbolia, Temes megye) születésű Pap Eduárd kapusa volt.

Eredmény, I. liga, rájátszás, 8. forduló: • Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea FC 0–2 (gól: Alexandru Cicâldău – 73., 11 m és Gustavo Di Mauro Vagenin – 95. perc, 11 m).

A 9. forduló tervezett programja (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajova (21 órakor). Vasárnap: • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21 órakor). Hétfőn: • Medgyesi Gázmetán–FCSB (21.30-kor).

Az állás: 1. Krajova 44 pont/8 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 40/7, 3. Astra 33/8, 4. Botoşani 29/8, 5. FCSB 28/7, 6. Gázmetán 25/8.

Az alsóházban a rájátszás 10. fordulójában hétfőn 20 órától esedékes a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul összecsapás.

Szombaton: • Clinceni-i Academica–Jászvásár (15.30-kor) • Viitorul–Târgoviştei Chindia (18 órakor). Vasárnap: • Voluntari-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (16 órakor). A Román Labdarúgó Profiliga (LPF) közlése szerint a Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt mérkőzést elhalasztják. A sorrend: 1. Viitorul 38 pont/9 mérkőzés, 2. Clinceni 29/10, 3. Voluntari 28/10 (12–6), 4. Sepsi OSK 28/10 (15–15), 5. Hermannstadt 28/9 (12–12), 6. Jászvásár 22/9, 7. Dinamó 21/7, 8. Chindia 17/8.

A bajnoki mérkőzések előtt szerdán 20 órai kezdettel a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban lejátsszák az FCSB–Sepsi OSK Román Kupa döntőt. A találkozót nemcsak a Look tv, a Digi Sport és a Telekom Sport közvetíti élőben, hanem még az m4sporton is élőben követhető.