CFR 1907: jól kezdték a rájátszást a vasutasok (FRISSÍTVE)

A román labdarúgó élvonal rájátszásának 1. fordulójában a felsőházban a Kolozsvári CFR 1907 rendkívül magabiztosan, 3–0 (0–0) arányban legyőzte a Clinceni-i Academicát a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzésen.

Az első félidő még csak gólhelyzeteket hozott a vasutasoknak, Ciprian Deac (9. perc), Alexandru Chipciu (31. perc), a venezuelai Mario Rondón (45. + 2. perc) és Valentin Costache (45. + 5.) hagyott ki nagy lehetőséget.

Közvetlenül a fordulás után a vendégek hagyták ki egyetlen gólhelyzetüket, Raul Rusescu lövését a litván Giedrius Arlauskis hárította.

Utána viszont beindult a gólgyártás, a címvédő gyakorlatilag három perc alatt eldöntötte a mérkőzést. Előbb Adrian Păun lőtt kapáslövéssel eurogólt (53. perc), majd Ciprian Deac fejesét a gólvonalon túlról szedte ki a kapus (2–0) – a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető megadta a találatot, bár ezúttal nem volt olyan egyértelmű gól, mint az alapszakasz utolsó fordulójában a tunéziai Sziám Ben Júszef találata (amit viszont nem adtak meg).

Edward Iordănescu csapata: Giedrius Arlauskis – Mário Camora (csapatkapitány), Andrei Burcă, Sziám Ben Júszef, Mario Susic – Asrian Păun (80. perc Iasmin Latovlevici), William Soares da Silva, Andrei Dodi Joca (7. perc Alexandru Chipciu) – Valentin Costache (68. perc Adrian Mihai Gîdea), Mario Rondón (68. perc Gabriel Debeljuh), Ciprian Deac (80. perc Ovidiu Hoban); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Cristian Manea, Denis Ciobotariu, Rúnar Már Sigúrjonsson.

A vasárnap esti FCSB–Botoşani-i FC összecsapás előtt a Kolozsvári CFR 1907 átvette a vezetést a tabellán. A fővárosiak azonban – bár hátrányba kerültek a „hazai pályán” Gyurgyevóban/Giurgiuban rendezett találkozón – végül fordítottak, s ismét éllovasok.Eredmények, I. liga, rájátszás, felsőház: • Kolozsvári CFR 1907–Clinceni-i Academica 3–0 (gól: Adrian Păun – 53., Ciprian Deac – 56. és Gabriel Debeljuh – 90. perc) • FCSB–Botoşani-i FC 2–1 (Octavian Popescu – 66. és Ionuţ Panţîru – 70. perc, illetve Stefan Askovski – 38. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, egyik segédje pedig a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt). Szombaton játszották: • Krajovai Universitatea FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0.Hétközi forduló következik, a második játéknap meccseit szerdán és csütörtökön játsszák a felsőházban (élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szerdán: • Botoşani–Krajova (19 órakor) • Sepsi–Kv. CFR 1907 (21.30-kor). Csütörtökön: • Clinceni–FCSB (20.15-kor). Az állás:

1.      FCSB         1       1       0       0       2–1   36

2.      Kv. CFR     1       1       0       0       3–0   35

3.      Krajova      1       0       1       0       0–0   30

4.      Sepsi 1       0       1       0       0–0   24

5.      Clinceni      1       0       0       1       0–3   22

6.      Botoşani     1       0       0       1       1–2   21

Az alsóházi 2. forduló tervezett programja:

Kedden: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Gyurgyevói/Giurgiu Astra (16.45-kor) • Konstancai Viitorul–Medgyesi Gámetán (19 órakor) • Bukaresti Dinamó–Aradi UTA (21.30-kor). Szerdán: • Piteşti-i Argeş FC–Târgoviştei Chindia (16.45-kor). Csütörtökön: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC (17.30-kor). A sorrend: 7. Chindia 23 pont, 9. UTA 22, 9. Argeş 1, 10. Astra 20, 11. Gázmetán 18, 12. Voluntari 17, 13. Viitorul 16, 14. Dinamó 15, 15. Jászvásár 14, 16. Hermannstadt 13.