CFR 1907: Helyzetkihasználásból jeles

A román labdarúgó élvonal 16. játéknapján a Kolozsvári CFR 1907 a Chiajnai Concordia vendége volt, s Damjan Djokovics fejesgóljával hozta a kötelező győzelmet.

A vasutasok végig uralták a mérkőzést, pragmatikus játékuknak köszönhetően gyakorlatilag az egyetlen nagyobb gólhelyzetet gólra váltották.

A 23. percben Adrian Păun remekül ívelte be a szögletet balról, az ötösön belül jól helyezkedő horvát Damjan Djokovics pedig a hálóba továbbította a labdát (0–1).

A gólon kívül Cristian Manea próbálkozásai a mérkőzés elején (15. és 16. perc), Ciprian Deac 25 m-es szabadrúgása (68. perc), majd George Ţucudean lövése (84. perc) jelentett némi veszélyt.

A második félidő elején és a hosszabbításpercekben Juan Emmanuel Cúlio kapott egy-egy sárga lapot a krajovai Sebastian Colţescu játékvezetőtől, így a CFR emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.

Antonio Conceicao együttese: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Andrei Mureşan, Paulo Vinícius, Mario Camora – Damjan Djokovics, Juan Emmanuel Cúlio – Billel Omrani (75. perc Alexandru Ioniţă II.), Ciprian Deac, Adrian Păun (68. perc Mihai Bordeianu) – George Tucudean (95. perc Lang Ádám).

Végeredmény: • Chiajnai Concordia–Kolozsvári CFR 1907 0–1  (gól: Damjan Djokovics – 23. perc; kiállítva: Juan Emmanuel Cúlio – 93. perc, CFR 1907).További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán 1–1 (gól: Diogo Salomao – 93. perc, illetve Răzvan Trif – 77. perc; kiállítva: Mihai Popescu – 88. perc, Dinamó) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–0 (Ibrahima Tandia – 78. perc). Vasárnap játsszák a Călăraşi-i Dunărea–Nagyszebeni AFC Hermannstadt, a Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul és a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–FCSB találkozót, hétfőn pedig a Botoşani-i FC–Krajova Universitatea SK mérkőzést (20.30 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az élmezőny: 1. KV. CFR 33 PONT/16 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 28/15, 3. Krajova 26/16 (27–12), 4.   Viitorul 26/15 (17–15), 5. Gázmetán 26/16 (18–18), 6. Sepsi 23/16.

Borítókép: Djokovics magasabbra ugrik a többieknél, s eldönti a találkozót – MEDIAFAX-FOTÓ