Betano I. liga: Zárás a 6. fordulóban

Egy mérkőzés maradt hétfőre a román labdarúgó élvonalban, a Betano I. liga 6. fordulójából, a Bukaresti Dinamó kiütéses győzelmet aratott a Nagyszebeni AFC Hermannstadt felett.

A sikerrel a Dinamó elmozdult az utolsó helyről, s átadta a sereghajtó pozíciót a másik fővárosi együttesnek, az FCSB-nek.

Eredmény: • Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 3–0 (gól: Denis Ciobotariu – 19., Dan Nistor – 65., 11 m és Linas Klimavicius – 74. perc; az 56. percben a szebeniek játékosa, David Caiado 11-est hibázott; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette).

A 7. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetítik a Look tv, a DigiSport1 és a Telekom Sport 1 tévéadók):

Pénteken: • Botoşani-i FC–Clinceni-i Academica (18 órakor) • Voluntari-i FC–Krajovai Universtitatea FC (21 órakor). Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (15.30-kor) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 (21 órakor). Vasárnap: • Hermannstadt–Târgoviştei Chindia (18 órakor) • FCSB–Konstancai Viitorul (21 órakor). Hétfőn: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Dinamó (21 órakor). A táblázaton:1.       Kv. CFR     7        5        2        0        18–5  17

2.       Viitorul       7        4        3        0        18–7  15

3.       Gázmetán   7        4        3        0        14–4  15

4.       Jászvásár    7        4        3        0        10–4  15

5.       Krajova      7        4        1        2        9–6    13

6.       Botoşani     7        2        4        1        13–11         10

7.       Sepsi 7        1        6        0        6–5    9

8.       Astra 7        2        2        3        7–8    8

9.       Dinamó       7        2        0        5        9–15  6