CFR 1907: magabiztos siker a sereghajtó ellen

Vasárnap este a romániai élvonal alapszakaszának 26. fordulójában a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzésen a Kolozsvári CFR 1907 csapatának nem sok gondot okozott a sereghajtó Jászvásári/Iaşi-i Politechnika: 4–0 (2–0) volt a végeredmény a vasutasok javára.

A találkozót a bukaresti Horia Gabriel Mladinovici vezette.

Ebben az idényben kétszer mérkőztek meg a felek, decemberben a bajnoki találkozón idegenben 2–0-ra nyert a CFR 1907, de előtte a Román Kupa tizenhatoddöntőben meglepő 1–0-s jászvásári siker született.

A moldvaiak kispadján debütált az olasz Nicolo Napoli, a hazaiaknál a büntetését töltő Edward Iordănescu a lelátóra szorult, a pálya széléről Marius Bilaşco sportigazgató irányította az együttest. A gólokon Alexandru Chipciu (44. perc), a francia–algériai Billel-Abdel Omrani (45. + 2.) és Ciprian Deac 2 (61. és 87. perc) osztozott.

A CFR 1907 összeállítása: Grzegorz Sandomierski – Iasmin Latovlevici, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza, Mateo Susics (69. perc Denis Ciobotariu) – Cătălin Itu (75. perc Nicolae Carnat), Mihai Bordeianu, Ciprian Deac – Alexandru Păun (76. perc Runár Már Sigurjónsson), Billel-Abdel Omrani (76. perc Michaël Pereira), Andrei Mihai Gîdea (13. perc Alexandru Chipciu); fel nem használt cserék: Giedrius Arlauskis – Sziám Ben Júszef, Ovidiu Hoban, Luís Coimbra Aurélio.

A házigazdák rengeteg helyzetet alakítottak ki, az első nagyobbat Cătălin Itu hagyta ki a 26. percben, lövése Laurenţiu Brănescu kapuja fölött hagyta el a játékteret. Az első félidő hajrája pedig már a gólokat is elhozta: a 44. percben Alexandru Chipciu bombája a kapufáról pattant be (1–0), majd Billel-Abdel Omrani a hosszabbításpercekben a felsőléc alá lőtt (2–0). A második játékrész pedig az első jegyében folytatódott, Omrani ezúttal gólpasszal jeleskedett, és Ciprian Deac volt a végrehajtó (61. perc). S a gólok sorát az apró szemű eső sem gátolta meg: a csapatban debütáló izlandi válogatott Runár Már Sigurjónsson remek sarkazással tállalt Deac elé, aki a 87. percben beállította a végeredményt.

A CFR 1907 öt fordulója veretlen (négy győzelem egy döntetlen), és gólt sem kapott ebben az időszakban. Újabb sikerével a vasutasok ismét befogták pontszámban az éllovas FCSB-t, s pénteken 20.30-kor következik a fővárosiak elleni idegenbeli rangadó a folytatásban. A jászvásáriak 11 mérkőzése nyeretlenek (2 döntetlen, 9 vereség).

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 26. forduló: • Târgoviştei Chindia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–1 (gól: Momcsilo Raszpopovics – 75. perc) • Kolozsvári CFR 1907–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 4–0 (Alexandru Chipciu – 44., Billel-Abdel Omrani – 45. + 2., valamint Ciprian Deac 2 – 61. és 87. perc). Hétfőre maradt a Botoşani-i FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Bukaresti Dinamó–Piteşti-i Argeş FC mérkőzés.

A 28. forduló mérkőzéseit „szétszórták” keddtől vasárnapig, az összecsapásokat élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó

A tervezett program, kedden: • Krajovai Universitatea FC–Aradi UTA (19 órakor). Szerdán: • Konstancai Viitorul–Chindia (17.30-kor). Csütörtökön: • Astra–Botoşani (17 órakor). Pénteken: • Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (17.30-kor) • FCSB–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Szombaton: • Argeş–Clinceni-i Academica (19.15-kor) • Jászvásár–Dinamó (21.30-kor). Vasárnap: • Sepsi–Medgyesi Gázmetán (16 órakor). Az ideiglenes állás:

16.    Jászvásár    26     4       4       18     24–61         16

Borítókép: Ciprian Deac (bordóban) két góllal járult hozzá a sikerhez – FOTÓ: FACEBOOK/CFR 1907/DAN TĂUŢAN