CFR 1907: gól nélkül Medgyesen

A román labdarúgó I. liga rájátszásának második fordulójában a hétfő esti zárómérkőzésen nem esett gól Medgyesen a Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 találkozón.

Az összecsapást zárt kapukkal játszották a koronavírus-járvány miatt foganatosított rendelkezések értelmében.

A vasutasok elszalasztották az esélyt, hogy hat pontra ellépjenek üldözőiktől, az FCSB-től és a Krajovai Universitatea FC, így most négy pont az előnyük.

A mérkőzésen nagyon röviden debütált a 18 éves Alin Răzvan Fica a CFR-nél, Dan Petrescu a 25 másodpercben lecserélte az egyébként csak az ifiszabály miatt pályára küldött játékost.

Az első félidőben a kolozsváriak többet birtokolták a labdát, kevés gólhelyzet alakult ki, de egyik fél sem volt pontos. Sergiu Buşnak (24. perc), Marius Constantinnak (26) és Dumitru Cardosónak (48. perc), illetve Damjan Djokovicsnak (35.), Paulo Vinícius de Souzának (75. perc) és Lacina Traorénak (91. perc) lett volna lehetősége bevenni a kaput.

A második hosszabbításpercben a krajovai George Cătălin Găman játékvezető felmutatta a második sárga lapot Ovidiu Hobannak, így a vasutasok emberhátrányban fejezték be a találkozót.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mario Camora, Kévin Boli, Paolo Vinícius de Souza, Mateo Susics – Damjan Djokovics (62. perc Lacina Traoré), Ovidiu Hoban, Alin Răzvan Fica (1. perc Adrian Păun) – Valentin Costache, Billel-Abdel Omrani (82. perc Mario Rondón), Ciprian Deac.

Végeredmény: • Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 0–0.

A harmadik fordulót szombaton és vasárnap bonyolítják le a felsőházban.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó, zárt kapus mérkőzések):

Szombaton: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Gázmetán (17.30-kor) • Krajovai Universitatea FC–Botoşani-i FC (20.30-kor). Vasárnap: • Kv. CFR 1907–FCSB (20.30-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     2        1        1        0        2–1    30

2.       FCSB          2        1        1        0        6–3    26

3.       Krajova      2        1        0        1        3–5    26

4.       Astra 2        1        0        1        2–2    24

5.       Botoşani     2        0        1        1        2–3    24

6.       Gázmetán   2        0        1        1        1–2    23

Az alsóház hétfői mérkőzése is döntetlennel végződött.

Eredmény: • Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (gól: Alexandru Paşcanu – 90. perc, illetve Ousmane Viera – 59. perc).

A további program:

Pénteken: • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.30-kor). Vasárnap: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Hermannstadt (17.30-kor). Hétfőn: • Voluntari–Clinceni-i Academica (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia (20.30-kor). Az állás:

1.       Viitorul       2        1        1        0        3–2    24

2.       Sepsi 2        0        2        0        2–2    19

3.       Hermann.    2        1        1        0        2–1    17

4.       Dinamó       2        0        0        2        0–2    17

5.       Jászvásár    2        1        1        0        2–1    15

6.       Clinceni      2        1        0        1        3–3    14

7.       Chindia       2        0        1        1        1–2    14