I. liga: zárás a 10. fordulóban

Hétfőre egy mérkőzés maradt a román labdarúgó élvonal alapszakasza 10. fordulójából, az aradi Neuman Ferenc Arénában vendéggyőzelem született.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 10. forduló: • Aradi UTA–Medgyesi Gázmetán 1–3 (gól: Vlad Morar – 37. perc, illetve Nicolao Dumitru Cardoso 2 – 23. és 81. perc, továbbá Ronaldo Deaconu – 32. perc; a mérkőzés egyik megfigyelője a nagybányai Székely Zoltán volt).

A válogatott három mérkőzése miatt tíznapos szünet következik a bajnokságban, eközben szombaton 21 órakor pótolják a Bukaresti Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiu Astra találkozót (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó), amely a 9. fordulóból maradt el a vendégek koronavírusos esetei miatt.

A 11. forduló tervezett programja (november 20. és 23. között): • Clinceni-i Academica–Konstancai Viitorul • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Astra • Târgoviştei Chindia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK • Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea • Dinamó–Voluntari-i FC • Gázmetán–FCSB • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Piteşti-i Arges FC • Kolozsvári CFR 1907–UTA (a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban). Addig az állás:

1.      FCSB         10     8       0       2       28–10         24

2.      Krajova      10     8       0       2       14–5 24

3.      CFR 1907  10     6       3       1       12–5 21

4.      Sepsi 10     4       4       2       13–9 16

5.      Clinceni      10     4       4       2       10–6 16

6.      Viitorul      10     4       4       2       17–14         16

7.      UTA 10     3       5       2       11–11         14

8.      Chindia      10     4       2       4       6–7   14