Betano I. liga, 23. forduló: az idei első meccsek

A téli szünet után folytatódott a román I. liga küzdelemsorozata, pénteken és szombaton négy mérkőzést bonyolítottak le.

A nyitómérkőzésen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hazai pályán (ezúttal a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban) hajrában lőtt góllal legyőzte a Temesvári ACS Polit, a többi találkozón viszont a vendégek örülhettek jobban.Eredmények: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Temesvári ACS Poli 1–0 (gól: Hadnagy Attila – 87. perc) • Konstancai Viitorul–Gyurgyevói Giurgiui Astra 1–1 (Aurelian Chiţu – 45. perc, illetve Florentin Matei – 10. perc, 11 m, Ovidiuban játszották) • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 0–4 (Adrian Boşoi – 28., Andrei Sin – 33., Narcis Bădic – 44. és Marius Chelaru – 49. perc) • Medgyesi Gázmetán–FCSB 1–2 (Ionuţ Larie – 79. perc, öngól, illetve Constantin Budescu – 25., 11 m és Denis Alibec – 62. perc). Lapzárta után ért évet a Botoşani-i FC–Bukaresti Juventus és a Bukaresti Dinamó–Krajovai Universitatea SK találkozó. Hétfőn játsszák a Kolozsvári CFR 1907–Chiajnai Concordia összecsapást (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.45 óra, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás: 1. FCSB 50 pont/23 mérkőzés, 2. KV. CFR 49/22, 3. Krajova 43/22, 4.  Astra 38/23, 5. Viitorul 35/23 (30–20), 6. Botoşani 35/22 (26–23).