Betano I. liga, 8. forduló: Vasárnapi 2–1-ek

A román labdarúgó élvonalban, a Betano I. ligában két mérkőzést játszottak vasárnap, mindkettő 2–1-es „hazai” sikerrel zárult.

A Nagyszebeni AFC Hermannstadt a marosvásárhelyi Trans-Sil Stadionban győzte le ilyen arányban a Târgoviştei Chindiát, míg az FCSB a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban torpant meg a lejtőn Gheorghe Hagi csapata, a Konstancai Viitorul ellenében.

Eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Târgoviştei Chindia 2–1 (gól: Ionuţ Petrescu – 17. és Gabriel Debeljuh – 75. perc, illetve Daniel Florea – 48. perc) • FCSB–Konstancai Viitorul 2–1 (Adrian Popa – 38. és Harlem „Eddy”  Gnohere – 65. perc, illetve Gabriel Iancu – 45. + 1. perc; a 17 percben az FCSB játékosa, Ionuţ Vână 11-est hibázott. Hétfőre maradt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó összecsapás. A táblázaton:

1.       Gázmetán   8        5        3        0        17–6  18

2.       Kv. CFR     8        5        2        1        20–8  17

3.       Krajova      8        5        1        2        11–7  16

4.       Viitorul       8        4        3        1        19–9  15

5.       Jászvásár    8        4        3        1        12–7  15

6.       Botoşani     8        2        5        1        15–13         11

7.       Astra 8        3        2        3        10–10         11

8.       Sepsi 7        1        6        0        6–5    9