Begu tartja magát Szöulban

Negyeddöntőbe jutott a 28 esztendős Irina-Camelia Begu (55. a világranglistán) a dél-koreai fővárosban rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tenisztornán, miután harmadik nekifutásra le tudta győzni az egy évvel idősebb lengyel Agnieszka Radwanskát (60.).

A hetedik kiemelt román lány 6:4, 6:3 arányban diadalmaskodott, az összecsapás 117 percet tartott, viszont eső miatt kétszer is kényszerszünetet kellett tartani (először az első szett után, aztán a másodikban Begu 4:3-as vezetésénél). Begu egy ász ütött és 7 kettős hibát vétett, míg a lengyel teniszezőnek három duplahibája volt.

Az első két összecsapásukon Radwanska diadalmaskodott 2013-ban az Australian Openen és 2015-ben Miamiben.

A 2015-ben címvédő Begu eddig jutalma 6175 dollár és 60 világranglistapont, következő ellenfele a 23 éves, harmadik favorit görög Maria Szakkari (32.)

A román lány Raluca-Ioana Olaru oldalán párosban is érdekelt a negyeddöntőben, a tajvani Su-jing Hszieh és Szu-vej Hszieh elleni mérkőzésüket elnapolták.