Bajnokságról bajnokságra: újabb éllovasváltás a magyaroknál

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) mellett ezúttal a magyarokra is kitérünk.

Magyar NB I.

Bő egy héten belül harmadszor változott a sorrend a labdarúgó OTP Bank Liga első két helyén. Múlt szombaton a Budapesti Honvéd váltotta a Videotont, majd a székesfehérvári csapat a hét közben visszaelőzött, a 27. fordulóban pedig ismét a kispesti együttes került az élre annak nyomán, hogy hazai pályán legyőzte az előzőleg kilenc mérkőzésen veretlen Paksot, míg legnagyobb ellenfele döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

A zárómérkőzésen a Vasas 2–1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában, ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán, míg a zöld-fehérek csak ötödikek.

Eredmények: • Újpest FC–Gyirmót FC 2–2 • Székesfehérvári Videoton FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 • Budapesti Honvéd–Paksi FC 2–0 • Szombathelyi Swietelsky Haladás–Diósgyőri VTK 2–0 • Debreceni VSC TEVA–Budapesti MTK 0–0 • Ferencvárosi TC–Budapesti Vasas FC 1–2. Az élen: 1. Honvéd 50 pont, 2. Videoton 49, 3. Vasas 44, 4. Haladás 39 (11 győzelem), 5. FTC 39 (10), 6.  Paks 38.

Vendégként is biztosan győzött az éllovas Juventus az olasz bajnokság 32. fordulójában. A bajnoki címvédő torinóiak Gonzalo Higuaín duplájával már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amely elég is volt a sereghajtó Pescara otthonában.

Eredmények: • Milánói Internazionale–AC Milan 2–1 • Pescara–Torinói Juventus 0–2 • AC Palermo–Bologna 0–0 • AS Róma–Atalanta Bergamo 1–1 • Cagliari–Chievo 4–0 • Fiorentina–Empoli 1–2 • Genoa–SS Lazio 2–2 • AC Torino–Crotone 1–1 • Sassuolo–Sampdoria 2–1 • SSC Nápoly–Udinese 3–0. Az élmezőny: 1. Juventus 80 pont, 2. Róma 72, 3. Nápoly 70, 4. Lazio 61, 5. Atalanta 60, 6. Milan 58.

Primera División

Az Alavés hazai pályán legyőzte a vendég Villarrealt a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Az ötödik Villarreal vereségével távol került a negyedik, még Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helytől, ugyanis a Sevilla hat fordulóval a vége előtt nyolc ponttal van előtte.

Eredmények: • Athletic Bilbao–Las Palmas 5–1 • FC Barcelona–Real Sociedad 3–2 • Atlético Madrid–Osasuna Pamplona 3–0 • Sporting Gijón–Real Madrid 2–3 • Deportivo La Coruńa–Málaga 2–0 • Granada–Celta Vigo 0–3 • Real Betis Sevilla–Eibar 2–0 • FC Valencia–FC Sevilla 0–0 • Leganés–Espanyol Barcelona 0–1 • Deportivo Alavés–Villarreal 2–1. A tabellán: 1. Real Madrid 75 pont/31 mérkőzés, 2. Barcelona 72/32, 3. Atlético 65/32, 4. Sevilla 62/32, 5. Villarreal 54/32, 6. Bilbao 53/32.

Bundesliga

Az utolsó helyen álló SV Darmstadt 98 a 93. percben szerzett góllal 2–1-re győzött a vendég Schalke ellen a német bajnokság 29. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A pontvesztéssel biztossá vált volna, hogy a hazaiak búcsúznak az élvonaltól, ettől Jerome Gondorf hosszabbításos gólja egyelőre megmentette a csapatot. A Darmstadtnak így öt fordulóval a bajnokság vége előtt matematikai esélye még maradt arra, hogy utolérje az osztályozót érő 16. helyen álló Augsburgot, amely 14 ponttal előzi meg.

Eredmények: • Bayer Leverkusen–Bayern München 0–0 • 1899 Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 5–3 • RB Lipcse–SC Freiburg 4–0 • FSV Mainz 05–Hertha Berlin SC 1–0 • Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 • FC Augsburg–1. FC Köln 2–1 • VfL Wolfsburg–Ingolstadt 04 3–0 • Werder Bremen–Hamburger SV 2–1 • SV Darmstadt 98–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1. Az állás: 1. Bayern 69 pont, 2. Lipcse 61, 3. Hoffenheim 54, 4. Dortmund 53, 5. Hertha 43, 6. Freiburg 41.

Az Arsenal a Middlesbrough otthonában győzött az angol bajnokság 33. fordulójának hétfő esti zárómeccsén. A vendégek góljait Alexis Sanchez és Mesut Özil szerezték, a hazaiak részéről Alvaro Negredo talált be.

Eredmények: • Crystal Palace–Leicester City 2–2 • Everton–Burnley 3–1 • Stoke City–Hull City 3–1 • Sunderland–West Ham United 2–2 • Watford–Swansea City 1–0 • Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 4–0 • Southampton–Manchester City 0–3 • Manchester United–Chelsea 2–0 • West Bromwich Albion–FC Liverpool 0–1 • Middlesbrough–Arsenal 1–2. A sorrend: 1. Chelsea 75 pont/32 mérkőzés, 2. Hotspur 71/32, 3. Liverpool 66/33, 4. Man. City 64/32, 5. MU 60/31, 6. Arsenal 57/31.

Ligue 1

A francia bajnokság 33. fordulójában félbeszakították a Bastia–Olympique Lyon találkozót. A hazai szurkolók üldözőbe vették a lyoni játékosokat már a meccs előtt, ezért 55 perces késéssel kezdődött a találkozó. A második játékrészben, 0–0 állásnál a kapust vették üldözőbe, további félórás csúszás után a játékvezető lefújta a találkozót.

További eredmények: • Angers–Paris Saint-Germain 0–2 • Nizza/Nice–Nancy 3–1 • Montpellier–Lorient 2–0 • Stade Rennes–OSC Lille 2–0 • Guingamp–Toulouse 2–1 • Metz–Caen 2–2 • AS Monaco–Dijón 2–1 • Nantes–Girondins Bordeaux 0–1 • Olympique Marseille–Saint-Étienne 4–0. A táblázaton: 1. Monaco 77 pont/32 mérkőzés, 2. PSG 74/32, 3. Nice 73/33, 4. Lyon 54/32, 5. Bordeaux 52/33, 6. Marseille 51/33.