Bajnokságról bajnokságra, kupáról kupára

Az európai labdarúgó topligák közül Angolhonban játszottak hétközi fordulót, Olaszországban és Spanyolországban pedig kupameccseket bonyolítottak le.

Premier League

A Tottenham Hotspur 2–0-ra legyőzte a vendég Manchester Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának rangadóján, szerdán, míg az éllovas Manchester City 3–0-ra diadalmaskodott a sereghajtó West Bromwich ellen, így előnye 15 pontra nőtt. A Wembley Stadionban hazai pályán játszó Spurs már a 11. másodpercben megszerezte a vezetést, miután a manchesteri védők „elbambulását” követően a dán Christian Eriksen közleről bevette David de Gea kapuját. Az első fél óra végén Phil Jones lőtte saját hálójába a labdát, így a szünetben kettővel vezettek a hazaiak. A szünet után nem változott az eredmény. Az összecsapást 81 978-an nézték meg a helyszínen, ez új Premier League-csúcs. A forduló előtt harmadik helyen álló Chelsea katasztrofális második félidei játékával 3–0-ra kikapott a vendég Bournemouth együttesétől, így rosszabb gólkülönbségével visszacsúszott a negyedik pozícióba.

Eredmények: • Swansea City–Arsenal 3–1 • West Ham United–Crystal Palace 1–1 • Huddersfield Town–FC Liverpool 0–3 • Chelsea–Bournemouth AFC 0–3 • Everton–Leicester City 2–1 • Newcastle United–Burnley 1–1 • Southampton–Brighton 1–1 • Manchester City–West Bromwich Albion 3–0 • Stoke City–Watford 0–0 • Tottenham Hotspur–Manchester United 2–0. Az állás: 1. Manchester City 68 pont, 2. MU 53, 3. Liverpool 50 (57–29), 4. Chelsea 50 (45–19), 5. Tottenham 48, 6. Arsenal 42.

Spanyol Király Kupa

A Leganés döntetlent ért el a vendég, ötszörös kupagyőztes FC Sevilla ellen a labdarúgó spanyol Király Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, szerdán este. A Leganés a negyeddöntőben a Real Madridot búcsúztatta, s már az klubrekordnak számított, hogy bejutott a legjobb nyolc közé. A másik ágon a címvédő FC Barcelona a Valenciával találkozott lapzárta után. A visszavágókat jövő héten rendezik, a döntő április 21-én lesz.

Eredmény, spanyol Király Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés: • Leganés–FC Sevilla 1–1.

Olasz Kupa

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a házigazda AC Milan és az SS Lazio az lOlasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, szerdán este.

Eredmények, elődöntő, 1. mérkőzés: • Atalanta Bergamo–Torinói Juventus 0–1 • AC Milan–Lazio 0–0.

Mindkét párharcban február 28-án rendezik a visszavágót.