Bajnokságról bajnokságra, kupáról kupára

A heti hagyomány szerint az angol labdarúgó pontvadászatban meccset pótoltak, a spanyolban pedig a hétközi fordulót fejezték be. Kupakörképünkben a román, német és francia sorozatról szólunk.

Városi riválisát, a Unitedet fogadta hazai pályán a Manchester City az angol labdarúgó bajnokság 26. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Hat perccel a lefújás előtt a vendégek megfogyatkoztak, Fellaini durvaságát büntették piros lappal.

Eredmény: • Manchester City–Manchester United 0–0. Az állás: 1. Chelsea 78 pont/33 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 74/33, 3. FC Liverpool 66/34, 4. Man. City 65/33, 5. MU 64/33, 6. Arsenal 60/32.

Primera División

A Sevilla egy góllal jobbnak bizonyult hazai pályán a Celta Vigónál csütörtökön a spanyol bajnokság 34. fordulójában. Az Európa Ligában elődöntős vendég csapat az 56. percben emberhátrányba került.

Eredmények: • FC Sevilla–Celta Vigo 2–1 • Deportivo Alavés–Eibar 0–0 • Athletic Bilbao–Real Betis Sevilla 2–1. A sorrend: 1. FC Barcelona 78 pont/34 mérkőzés (101–33), 2. Real Madrid 78/33 (90–38), 3. Atlético Madrid 68/34 (60–25), 4. Sevilla 68/34 (60–40), 5. Villarreal 60/34, 6. Bilbao 59/34.

Román Kupa

Meglepetés született Szörényvárott/Drobeta Turnu Severinben a labdarúgó Román Kupa második elődöntőjének első mérkőzésén: a pályaválasztóként szereplő Krajovai Universitatea Sportklub egy góllal kikapott a Voluntari-i FC-től. Az összecsapást a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette.

Eredmény: • Krajovai Universitatea Sportklub–Voluntari-i FC 0–1 (gól: Laurenţiu Marinescu – 89. perc, 11 m). A visszavágót május 17-én játsszák.

Mint ismeretes, a másik ágon a Gyurgyevói/Giurgiui Astra 4–1 arányban elgázolta a Temesvári ACS Polit.

Német Kupa

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen nyert a Bayern München otthonában a Borussia Dortmund, ezzel a vendégek jutottak a döntőbe a Német Kupában, és az Eintracht Frankfurttal találkoznak majd.

Eredmények, elődöntő: • Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 – 11-esekkel 6–7 • Bayern München–Borussia Dortmund 2–3.

Francia Kupa

Kialakult a Francia Kupa döntője, az elődöntő akadályát az Angers SCO és az ismét kiütéses meccsen nyertes Paris Saint-Germain vette sikerrel.

Eredmények, elődöntő: • Angers–Guingamp 2–0 • Paris Saint-Germain–Monaco 5–0.