Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság) hétvégi eseményei mellett a Betano I. liga vasárnapi eredményeiről is szólunk.

Betano I. liga

A román labdarúgó élvonal alsó- és felsőházában is egy-egy mérkőzést rendeztek vasárnap. A Cristiano Bergodi edzette Voluntari-i FC némileg meglepő győzelmet aratott Moldvában, a krajovai gárda pedig visszavágott az Astrának az egy héttel korábbi, az alapszakasz utolsó fordulójában elszenvedett vereségnek.

Eredmények, Betano I. liga, rájátszás, 1. forduló, alsóház: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC 0–2 (gól: Aissa Laidouni 2 – 8. és 78. perc, a második 11 m). Hétfőn játsszák a Botoşani-i FC–Chijanai Concordia találkozót. Az állás: 1. Medgyesi Gázmetán és Bukaresti Dinamó 19–19 pont (egyaránt 2–0-s gólarány), 3. Botoşani 18/0, 4. Jászvásár 17/1, 5. Nagyszebeni AFC Hermannstadt 16/1, 6. Voluntari 14/1, 7. Călăraşi 12/1, 8. Concordia 9/0.

Felsőház: • Krajovai Universitatea SK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–0 (Elvir Koljics – 18. perc; kiállítva: Riszto Radunovics – 79. perc, Astra; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette). Hétfőre maradt az FCSB–Konstancai Viitorul mérkőzés. A sorrend: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 30 PONT/1 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 26/1, 3. FCSB 25/0, 4. Astra 21/1, 5. Viitorul 19/0 (0–0), 6. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 19/1 (1–3).

Serie A

A Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a vendég SS Lazióval az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. A vendégeknél Ştefan Radu román idegenlégióst a 83. percben cserélték. Az SSC Nápoly pedig meglepetésre szintén csak 1–1-es remire volt képes a Sassuolo otthonában – a román válogatott Vlad Chiricheş az első félidőben kapott játéklehetőséget.

Eredmények: • Torinói Juventus–Udinese 4–1 • Chievo–AC Milan 1–2 • AC Párma–Genoa 1–0 (a vendégek nem nevezték a román ifjúsági válogatott Andrei Ionuţ Radut) • Fiorentina–SS Lazio 1–1 • Sampdoria–Atalanta Bergamo 1–2 • Milánói Internazionale–SPAL 2–0 • Frosinone–AC Torino 1–2 • Bologna–Cagliari 2–0 (a magyar válogatott Nagy Ádám a cserepadot koptatta) • Sassuolo–SSC Nápoly 1–1. Hétfőn játsszák az AS Róma–Empoli mérkőzést. Az állás: 1. Juventus 75 pont/27 mérkőzés, 2. Nápoly 57/27, 3. Milan 51/27, 4. Inter 50/27, 5. Róma 44/26 (49–36), 6. Torino 44/27 (35–23).

La Liga

A spanyol bajnokság 27. fordulójában az FC Sevilla 5–2-re verte a vendég Real Sociedadot. Az 1–1-es első félidőt követően a házigazdák négy góllal megléptek – a 28 éves francia Wissam Ben Yedder 13 perc alatt klasszikus mesterhármast ért el –, a hajrában a vendégek büntetőből már csak szépíteni tudtak. A Real Sociedad két gólját Mikel Oyarzabal szerezte, aki a 69. percben a saját kapujukba is betalált.

Eredmények: • Athletic Bilbao–Espanyol Barcelona 1–1 • Getafé–Huesca 2–1 • FC Barcelona–Rayo Vallecano 3–1 • Atlético Madrid–Leganés 1–0 • Deportivo Alavés–Eibar 1–1 • Valladolid–Real Madrid 1–4 • FC Sevilla–Real Sociedad 5–2 • Levante–Villarreal 0–2 • Girona–Valencia CF 2–3 • Celta Vigo–Real Betis Sevilla 0–1. A sorrend: 1. Barcelona 63 pont, 2. Atlético 56, 3. Real Madrid 51, 4. Getafé 45, 5. Alavés 41, 6. Sevilla 40.

Bundesliga

A Szalai Ádámot foglalkoztató TSG 1899 Hoffenheim otthon 2–1-re legyőzte a sereghajtó 1. FC Nürnberg csapatát a német bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazai gólokat Andrej Kramarics szerezte, a horvát támadó a 25. és a 78. percben volt eredményes, előbbi találatát büntetőből lőtte. Szalai csereként a 69. percben, 1–1-es állásnál lépett a pályára.

Az RB Lipcse mindkét magyar válogatott játékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt az Augsburg ellen gól nélküli döntetlennel végződött meccsen. Dárdai Pál vezetőedző együttese, a Hertha Berlin SC 2–1-re kikapott az SC Freiburg otthonában. A mester fia, Palkó cserepados volt, a Freiburg magyar légiósát, Sallai Rolandot sérülés miatt nem nevezték a találkozóra.

Éllovasváltás történt, mivel a Bayern 6–0-ra nyert, a Dortmund pedig „csak” 3–1-re, így a bajorok jobb gólaránnyal az élre álltak.

Eredmények: • Werder Bremen–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 4–2 • 1. FSV Mainz 05–Borussia Mönchengladbach 0–1 (a házigazdák nem nevezték a román válogatott Alexandru Maximot) • Bayern München–VfL Wolfsburg 6–0 • Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–1 • SC Freiburg–Hertha Berlin SC 2–1 • RB Lipcse–FC Augsburg 0–0 • TSG 1899 Hoffenheim–1. FC Nürnberg 2–1 • Hannover 96 SC–Bayer Leverkusen 2–3. Hétfőre maradt a Fortuna Düsseldorf–Eintracht Frankfurt összecsapás. Az élen: 1. Bayern 57 pont/25 mérkőzés (62–27), 2. Borussia Dortmund 57/25 (61–28), 3. Lipcse 46/25 (43–20), 4. Mönchengladbach 46/25 (44–30), 5. Leverkusen 42/25, 6. Eintracht 40/24.

Premier League

Az Arsenal 2–0-ra legyőzte a vendég Manchester Unitedet az angol bajnokság 30. fordulójának rangadóján. A manchesteri kispadon Ole Gunnar Solskjaer a decemberi kinevezése óta – tíz győzelem és két döntetlen mellett – az első vereségét szenvedte el a Premier League-ben.

Eredmények: • Manchester City–Watford 3–1 • Cardiff City–West Ham United 2–0 • Huddersfield Town–Bournemouth AFC 0–2 • Leicester City–Fulham 3–1 • Newcastle United–Everton 3–2 • Southampton–Tottenham Hotspur 2–1 • Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 (a sérült román válogatott Florin Andonét nem nevezték a vendégek) • Arsenal–Manchester United 2–0 • Chelsea–Wolverhampton Wanderers 1–1 • FC Liverpool–Burnley AFC 4–2. A táblázaton: 1. Man. City 74 pont/30 mérkőzés, 2. Liverpool 73/30, 3. Tottenham 61/30, 4. Arsenal 60/30, 5. MU 58/30, 6. Chelsea 57/29.

Ligue 1

A francia pontvadászat 28. fordulójában az Olyimpique Lyon kétgólos előnyt pazarolt el a Strasbourg otthonában.

Eredmények: • Racing Strasbourg–Olympique Lyon 2–2 • Amiens–Nimes 2–1 • Dijón–Stade Reims 1–1 • AS Monaco–Girondins Bordeaux 1–1 • Montpellier–Angers 2–2 • Saint-Étienne–OSC Lille 0–1 • Toulouse–Guingamp 1–0 • Stade Rennes–Caen 3–1 • Olympique Marseille–Nizza/Nice 1–0. A Nantes–Paris Saint-Germain mérkőzést későbbi időpontra halasztották. Az élmezőny: 1. PSG 71 pont/26 mérkőzés, 2. Lille 57/28, 3. Lyon 50/28, 4. Marseille 47/28, 5. Reims 43/28 (30–27), 6. Saint-Étienne 43/28 (36–34).