Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák közül a hétvégén Angolhonban az FA-kupa negyedik fordulóját bonyolították le, a többi pontvadászatban (olasz, spanyol, német és francia bajnokság) fordulót rendeztek a hétvégén.

A címvédő és éllovas Torinói Juventus fordított, és 2–1-re nyert az SS Lazio vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnap esti rangadóján. Az immár 25 bajnoki óta veretlen torinóiaknak ugyan az első félidőben egyetlen lövési kísérlete sem volt, és a második félidőben Emre Can öngólja nyomán hátrányba is kerültek, ám Joao Cancelo egyenlített, majd a hajrában Cristiano Ronaldo értékesített büntetője eldöntötte az összecsapást (ez volt a portugál klasszis 15. találata ebben az idényben). A rómaiaknál a román idegenlégiós hátvéd, Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést.

Eredmények: • AC Milan–SSC Nápoly 0–0 (a vendégeknél most sem nevezték Vlad Chiricheşt) • Sampdoria–Udinese 4–0 • Sassuolo–Cagliari 3–0 • SS Lazio–Torinói Juventus 1–2 • AC Torino–Milánói Internazionale 1–0 • Atalanta Bergamo–AS Roma 3–3 • Bologna–Frosinone 0–4 (a házigazdáknál a magyar válogatott Nagy Ádám a kispadról nézte végig a találkozót) • AC Párma–SPAL 2–3 • Chievo Verona–Fiorentina 3–4. Hétfőn játsszák az Empoli–Genoa találkozót. Az állás: 1. Juventus 59 pont, 2. Nápoly 48, 3. Inter 40, 4. Milan 35, 5. Róma 34, 6. Sampdoria 33.

A Real Madrid 4–2-es győzelmet aratott az Espanyol Barcelona vendégeként a spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján, és megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Eredmények: • Valencia CF–Villarreal 3–0 • Leganés–Eibar 2–2 • FC Sevilla–Levante 5–0 • Atlético Madrid–Getafé 2–0 • Athletic Bilbao–Real Betis Sevilla 1–0 • Real Sociedad–Huesca 0–0 • Girona–FC Barcelona 0–2 • Valladolid–Celta Vigo 2–1 • Espanyol Barcelona–Real Madrid 2–4. Hétfőre maradt a Deportivo Alavés–Rayo Vallecano összecsapás. A sorrend: 1. Barcelona 49 pont/21 mérkőzés, 2. Atlético 44/21, 3. Real Madrid 39/21, 4. Sevilla 36/21, 5. Alavés 32/20, 6. Getafé 31/21.

Bundesliga

A Dárdai Pál által irányított Hertha Berlin SC 2–2-es döntetlent játszott a vendég FC Schalke 04 Gelsenkirchen együttesével a német bajnokság 19. fordulójában. Dárdai így csak egy ponttal ünnepelhette meg, hogy csütörtökön a következő idényre is meghosszabbították vezetőedzői kinevezését a Herthánál. A mester nem nevezte fiát, Palkót a mérkőzésre. A kezdőcsapatában a magyar válogatott Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim 4–2-re győzte le vendégként a Freiburgot, amelyben az ágyéksérüléssel bajlódó – szintén válogatott – Sallai Roland nem szerepelt.

Eredmények: • Hertha Berlin SC–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–2 • Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 • Borussia Dortmund–Hannover 96 SC 5–1 • SC Freiburg–TSV 1899 Hoffenheim 2–4 • 1. FSV Mainz 05–1. FC Nürnberg 2–1 (a román válogatott Alexandru Maxim az 54. perctől csereként kapott játéklehetőséget a házigazdáknál) • Borussia Mönchengladbach–FC Augsburg 2–0 • VfL Wolfsburg-Bayer Leverkusen 0–3 • Bayern München–VfB Stuttgart 4–1 • Fortuna Düsseldorf–RB Lipcse 0–4 (mindkét magyar válogatott végigjátszotta a meccset a lipcseieknél, Gulácsi Péter a kapuban, Willi Orbán, a vendégek csapatkapitánya a hátvédsorban jeleskedett). A tabellán: 1. Dortmund 48 pont, 2. Bayern 42, 3. Mönchengladbach 39, 4. Lipcse 34, 5. Eintracht 31, 6. Hoffenheim 28.

Angol FA-kupa

A legjobb 32 között ért véget az FA-kupa a Tottenham Hotspur csapatának: a Spurs 2–0-ra kikapott a Crystal Palace otthonában.

Eredmények (a győztesek továbbjutottak, a döntetlenül végződött találkozókat – felcserélt pályaválasztóval – újrajátsszák): • Bristol City (II. liga)–Bolton Wanderers (II.) 2–1 • Arsenal–Manchester United 1–3 • Accrington Stanley (III.)–Derby County (II.) 0–1 • Shrewsbury (III.)–Wolverhampton Wanderers 2–2 • Brighton & Hove Albion–West Bromwich Albion (II.) 0–0 (Florin Andone csatár a kezdőcsapatban kapott helyet, a 83. percben cserélték le) • Newcastle United–Watford 0–2 • Manchester City–Burnley AFC 5–0 • Doncaster (III.)–Oldham (IV.) 2–1 • Middlesbrough (II.)–Newport County (IV.) 1–1 • Portsmouth (III.)–Queens Park Rangers (II.) 1–1 • Swansea City (II.)–Gillingham (III.) 4–1 • Millwall (II.)–Everton 3–2 • Wimbledon (III.)–West Ham United 4–2 (!) • Crystal Palace–Tottenham Hotspur 2–0 • Chelsea–Sheffield Wednesday (II.) 3–0. Hétfőre maradt a Barnet (V.)–Brentford (II.) kupamérkőzés.

Ligue 1

A francia pontvadászatban folytatja menetelését a címvédő és éllovas Paris Saint-Germain, amely a brazil Neymar hiányában is kiütötte a Stade Rennes csapatát a 22. fordulóban.

Eredmények: • Olympique Marseille–OSC Lille 1–2 • Guingamp–Stade Reims 0–1 • Dijón–AS Monaco 2–0 • Racing Club Strasbourg–Girondins Bordeaux 1–0 • OGC Nizza/Nice–Nimes 2–0 • Montpellier–Caen 2–0 • Amiens–Olympique Lyon 0–1 • Toulouse–Angers 0–0 • Paris Saint-Germain–Stade Rennes 4–1. Az FC Nantes–AS Saint-Étienne mérkőzést szerdán játsszák. Az élmezőny: 1. PSG 56 pont/20 mérkőzés, 2. Lille 43/22, 3. Lyon 40/22, 4. Saint-Étienne 36/21, 5. Strasbourg 35/22 (38–25), 6. Montpellier 35/21 (28–16).