Bajnokságról bajnokságra és FA-kupa

Hagyományos összefoglalónkban az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze. Angliában az FA-kupa került a figyelem középpontjába.

A házigazda AS Róma (Bogdan Lobonţ kapus a cserepadon kapott helyett) egy góllal kikapott a Sampdoriától az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A két együttes öt napon belül másodszor találkozott egymással a Serie A-ban: a 3. fordulóból elhalasztott és szerdán pótolt genovai összecsapásukon 1–1-es döntetlen született. A fővárosiak sorozatban hatodik bajnokijukon nem tudtak nyerni, s ezeken a mérkőzéseken három döntetlennel mindössze három pontot gyűjtöttek.

Az SSC Nápoly – soraiban a román válogatott csapatkapitányával, Vlad Chiricheş-sel – kétgólos győzelmet aratott a Nagy Ádámot ezúttal is nélkülöző Bologna ellen. A vendégek az első percben előnyhöz jutottak, de a házigazdák az ötödik percben egyenlítettek, a szünet előtti hajrában pedig egy büntetővel átvették a vezetést. A végeredményt az 59. percben a duplázó Dries Mertens állította be.

Eredmények: • Chievo–Torinói Juventus 0–2 • Sassuolo–Atalanta Bergamo 0–3 • AC Milan–SS Lazio 2–1 (a vendégek román idegenlégiósa, Ştefan Radu kezdőember volt, és végigjátszotta a mérkőzést) • AC Torino–Benevento 3–0 • SSC Nápoly–Bologna 3–1 • Crotone–Cagliari 1–1 (a házigazdáknál Adrian Stoian a 12. percben megsérült, Walter Zenga vezetőedző kénytelen volt lecserélni) • Fiorentina–Hellas Verona 1–4 (Deian Boldor a cserepadot koptatta a vendégeknél) • Genoa–Udinese 0–1 • SPAL–Milánói Internazionale 1–1 • AS Róma–Sampdoria 0–1. A tabellán: 1. Nápoly 57 pont, 2. Juventus 56, 3. Lazio 46, 4. Inter 44, 5. Róma 41, 6. Sampdoria 37.

A Leganés különleges körülmények között verte meg hazai pályán az Espanyolt a spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek részéről a spanyol Mario Hermoso két öngólt vétett, majd a 88. percben az ellenfél kapujába is betalálva szépített.

Eredmények: • Athletic Bilbao–Eibar 1–1 • Villarreal–Real Sociedad 4–2 • Malaga–Girona 0–0 • FC Valencia–Real Madrid 1–4 • Deportivo La Coruna–Levante 2–2 (a házigazdák 2–0-ra is vezettek, a második gólt a 45. percben Florin Andone lőtte, Costel Panitilom kapus ezúttal a cserepadra sem került) • Leganés–Espanyol Barcelona 3–2 • FC Barcelona–Deportivo Alavés 2–1 • Atlético Madrid–Las Palmas 3–0 • FC Sevilla–Getafé 1–1. Lapzárta után ért véget a Celta Vigo–Real Betis Sevilla találkozó. A táblázaton: 1. Barcelona 57 pont/21 mérkőzés, 2. Atlético 46/21, 3. Valencia 40/21, 4. Real Madrid 38/20, 5. Villarreal 37/21, 6. Sevilla 33/21.

Bundesliga

A házigazda Bayer Leverkusen kétgólos győzelmet aratott az idegenben eddig még nyeretlen 1. FSV Mainz 05 ellen a német bajnokság 20. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. A hazai csapat ezzel visszavette a második helyet a tabellán. A vendégeknél Alexandru Maxim nem kapott játéklehetőséget. A Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC gól nélküli döntetlent játszott Brémában.

Eredmények: • Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 2–0 • Werder Bremen–Hertha Berlin SC 0–0 • Bayern München–1899 Hoffenheim 5–2 • Borussia Dortmund–SC Freiburg 2–2 • 1. FC Köln–FC Augsburg 1–1 • RB Lipcse–Hamburger SV 1–1 (a házigazdáknál a magyar válogatott Gulácsi Péter védett) • VfB Stuttgart–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–2 • Hannover 96–VfL Wolfsburg 0–1 • Bayer Leverkusen–1. FSV Mainz 05 2–0. Az állás: 1. Bayern 50 pont, 2. Leverkusen 34 (41–27), 3. Schalke 34 (32–25), 4. Eintracht 33, 5. Lipcse 32, 6. Dortmund 31.

FA-kupa

Az angol kupasorozatban a 16 közé jutás volt a tét. Meglepetésre hazai pályán kikapott és kiesett az FC Liverpool.

Eredmények, 4. forduló: • Yeovil (IV. liga)–Manchester United 0–4 • Sheffield Wednesday–Reading (II.) 3–1 • Newport (IV.)–Tottenham Hotspur 1–1 • Peterborough (III.)–Leicester City 1–5 • Huddersfield Town–Birmingham City (II.) 1–1 • Hull City (II.)–Nottingham Forest (II.) 2–1 • Middlesbrough (II.)–Brighton & Hove Albion 0–1 • Millwall (II.)–Rochdale (III.) 2–2 • Milton Keynes Dons (III.)–Coventry City (IV.) 0–1 • Notts County (IV.)–Swansea City 1–1 • Sheffield United (II.)–Preston North End (II.) 1–0 • Southampton–Watford 1–0 • Wigan Athletic (III.)–West Ham United 2–0 • FC Liverpool–West Bromwich Albion 2–3 • Chelsea–Newcastle United 3–0 • Cardiff City (II.)–Manchester City 0–2.

A győztesek továbbjutottak, a döntetlenre végzett találkozókat felcserélt pályaválasztóval megismétlik.

Ligue 1

A francia pontvadászat 23. fordulójában véget ért az Olimpique Lyon jó sorozata, de a második helyezett botlását nem tudta kihasználni az egymással remiző Olimpique Marseille és AS Monaco. A PSG-ben Edinson Cavani és Neymar történelmet írt: előbbi 157. találatánál jár, s ezzel megdöntötte Zlatan Ibrahimovic csúcsát, utóbbi két gólja lett a párizsiak 1999. és 2000. találata.

Eredmények: • Dijón–Stade Rennes 2–1 • Paris Saint-Germain–Montpellier 4–0 • Angers–Amiens 1–0 • Guingamp–Nantes 0–3 (a vendégeknél a válogatott Ciprian Tătăruşanu védett) • Metz–Nizza/Nice 2–1 • Saint-Étienne–Caen 2–1 • Toulouse–Troyes 1–0 • OSC Lille–Strasbourg 2–1 • Girondins Bordeaux–Olimpique Lyon 3–1 • Olimpique Marseille–AS Monaco 2–2. A sorrend: 1. PSG 59 pont, 2. Lyon 48 (52–25), 3. Marseille 48 (47–24), 4. Monaco 47, 5. Nantes 37, 6. Nice 34.