Bajnokok Ligája: hatgólos döntetlen Varsóban

A magyar válogatott Nikolics Nemanjával felálló Legia Varsó 3–3-as döntetlent játszott a Real Madriddal a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A szerdai játéknapon ötre növekedett a továbbjutottak száma (az eddig négy: Paris Saint-Germain, Arsenal, Atlético Madrid, Bayern München), miután a Borussia Dortmund hazai pályán legyőzte a Sportig Lisszabont.

A varsóiak magyar válogatott csatára a 69. percig volt a pályán a Legiában, amely már az 57. másodpercben hátrányba került: Gareth Bale bombagólja a Real Madrid történetének leggyorsabb BL-találata volt. A madridiak Karim Benzema révén növelték előnyüket, ám a varsói együttes Vadis Odjidja, Miroszlav Radovics és Thibault Moulin góljaival fordított, a Real végül Mateo Kovacic lövésével szerezte meg az egy pontot. A mérkőzést zárt kapuk mögött játszották, mert a nyitófordulóban a Dortmund elleni összecsapáson a hazai szurkolók sértő és rasszista rigmusokat skandáltak, illetve megtámadták a vendégdrukkereket.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E-csoport: • AS Monaco (francia)–CSZKA Moszkva (orosz) 3–0 (gól: Valere Germain – 13., valamint Radamel Falcao 2 – 29. és 41. perc) • Tottenham Hotspur (angol)–Bayer Leverkusen (német) 0–1 (Kevin Kampl – 65. perc). A csoport állása: 1. Monaco 8 pont, 2. Leverkusen 6, 3. Tottenham 4, 4. CSZKA 2.F-csoport: • Borussia Dortmund (német)–Sporting Lisszabon (portugál) 1–0 (Adrian Ramos – 12.) • Legia Varsó (lengyel)–Real Madrid (spanyol) 3–3 (Vadis Odjidja-Ofoe – 40., Miroszlav Radovics – 58. és Thibault Moulin – 83. perc, illetve Gareth Bale – 1., Karim Benzema – 35. és Mateo Kovacic – 86. perc). Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dortmund 10 pont, 2. Real Madrid 8, 3. Sporting 3, 4. Legia 1.G-csoport: • FC Koppenhága (dán)–Leicester City (angol) 0–0 • FC Porto (portugál)–FC Bruges (belga) 1–0 (Andre Silva – 37. perc). Az állás: 1. Leicester 10 pont, 2. Porto 7, 3. Koppenhága 5, 4. Bruges 0.H-csoport: • FC Sevilla (spanyol)–Dinamo Zagreb (horvát) 4–0 (Luciano Dario Vietto – 31., Sergio Escudero – 66., Steven Nzonzi – 80. és Wissam Ben Yedder – 87. perc; kiállítva: Petar Sztojanovics – 45. perc, Dinamó) • Torinói Juventus (olasz)–Olympique Lyon (francia) 1–1 (Gonzalo Higuain – 13. perc, 11 m, illetve Corentin Tolisso – 84. perc). Az állás: 1. Sevilla 10 pont, 2. Juventus 8, 3. Lyon 4, 4. Dinamó 0.