PREMIER LEAGUE: A CHELSEA NYERTE A LONDONI RANGADÓT

A Chelsea 1–0-ra nyert a Tottenham vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának csütörtöki zárómérkőzésén. A játéknap rangadójának első félidejében nagy mezőnyfölényben játszott a Chelsea, amely a német Timo Werner buktatásáért megítélt büntetővel, az olasz–brazil Jorginho révén szerzett vezetést. A fordulás után sem igazán ment a játék a Tottenhamnek, a mérkőzést végig uraló vendégek megérdemelten gyűjtötték be mindhárom pontot. A Chelsea így már három bajnoki – a német Thomas Tuchel kinevezése – óta veretlen, a portugál José Mourinho edzette Tottenham ugyanakkor sorozatban harmadszor kapott ki a Premier League-ben.

Eredmény, Premier League, 22. forduló: • Tottenham Hotspur–Chelsea 0–1. Az állás: 1. Manchester City 47 pont/21 mérkőzés, 2. Manchester United 44/22, 3. Leicester City 42/22, 4. FC Liverpool 40/22, 5. West Ham United 38/22, 6. Chelsea 36/22 (36–23), 7. Everton 36/20 (31–25), 8. Tottenham 33/21.

SPANYOL KIRÁLY KUPA 11-ESEKKEL JUTOTT TOVÁBB AZ ATHLETIC BILBAO

A Real Betis Sevilla hajrában szerzett góllal még vezetett, ám az Athletic Bilbao a rendes játékidő hosszabbításának utolsó percében kiegyenlített, s tizenegyespárbajban pedig továbbjutott a spanyol labdarúgó Király Kupa utolsó, csütörtök esti negyeddöntőjében. A hazaiak vezető gólja a 84. percben született: a francia Nabil Fekir szólója után egy védő lábáról került a labda Juanmi Jiménez elé, aki értékesítette a kínálkozó lehetőséget (1–0). A vendégek azonban az utolsó pillanatban (94. perc) Raúl García Ecudero parádés fejesével kiegyenlítettek és hosszabbításra mentették a mérkőzést (1–1). A hosszabbítás nem hozott gólt, a 11-es párbajon a Betis az összes büntetőjét középre lőtte, ezek közül Unai Simón Mendibil kettőt is megfogott, így utolsóként a Bilbao jutott be az elődöntőbe.

Eredmény, Spanyol Király Kupa, negyeddöntő: • Real Betis Sevilla–Athletic Bilbao 1–1 – tizenegyesekkel 1–4.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: HÉT GÓL KELLETT A NYERÉSHEZ

A Titánok együttese 7–3-ra kikapott Csíkszeredában a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján. A két csapat szerdán is találkozott, akkor 3–1-es hazai siker született. A Titánok legutóbb 2018 januárjában tudták legyőzni riválisukat.

Az Újpesti TE 7–1-re kikapott Brassóban. Az erdélyi csapat kanadai hátvédje, Joshua McFadden három találata mellett egy gólpasszt is adott.

A sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák 7–3-ra nyert a vendég Vasas ellen. Az Acélbikákból Németh Péter három góllal vette ki a részét a sikerből.

Érdekesség, hogy a nap korábbi két találkozóján a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Korona Wolves is hét gólt szerezve győzött házigazdaként.

Eredmények: • Csíkszeredai Sportklub–Titánok 7–3 (3–0, 1–1, 3–2) • Brassói Korona Wolves–Újpesti TE 7–1 (2–1, 5–0, 0–0) • Dunaújvárosi Acélbikák–Budapesti Opten Vasas HC 7–3 (1–0, 4–1, 2–2). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 66 pont/31 mérkőzés, 2. Brassó 58/26, 3. Csíkszereda 54/26 (130–87), 4. Debreceni EAC 54/33 (111–94), 5. MAC HKB Újbuda 53/31, 6. Újpest 51/31, 7. Gyergyói Hoki Klub 46/30, 8. Opten Vasas 26/31, 9. Titánok 23/30, 10. Acélbikák 19/31.

FÉRFI KÉZILABDA BL: A BARCA HÁROM GÓLLAL NYERT A VESZPRÉMI PÓTLÁSON

A spanyol David Davis Cámara vezetőedző irányította Telekom Veszprém házigazdaként 37–34-re kikapott a barcelonai csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójából csütörtökre halasztott mérkőzésen. A hazai csapat csupán egyszer, 1–0-nál vezetett a találkozón.

A mezőny legeredményesebb játékosa a katalánok jobbszélsője, Aleix Gómez volt tíz góllal. Hazai részről a spanyol Jorge Maqueda és a macedón–francia Dejan Manaszkov is hat gólt szerzett. A veszprémi kapusok közül a szerb Vladimir Cupara kilenc, a spanyol Rodrigo Corrales Rodal három, a túloldalon Gonzalo Pérez de Vargas 16 lövést védett.

A két csapat 22. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Telekom Veszprém szempontjából hat győzelem, egy döntetlen, és immár 15 vereség.

A hat győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel a B-csoport második helyén álló veszprémiek jövő kedden folytatják szereplésüket a BL csoportkörében, amikor éppen a Barca vendégei lesznek. Az A-csoportban két sikerrel és négy vereséggel hatodik helyezett MOL-Pick Szeged szombaton este a francia Paris Saint-Germaint fogadja.

Eredmények, csoportkör, az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzés, B-csoport: • Telekom Veszprém–Barca (spanyol) 34–37 (15–19). Pótlás a 4. fordulóból: THW Kiel (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 34–23 (16–12). Pótlás a 7. fordulóból: HBC Nantes (francia)–RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 28–30 (13–14). A csoport állása: 1. Barca 18 pont/9 mérkőzés, 2. TELEKOM VESZPRÉM 13/9, 3. Motor Zaporizzsja 12/10, 4. Aalborg Håndbold (dán) 10/9, 5. Kiel 9/9, 6. Nantes 4/8 (228–238), 7. Celje 4/9, 8. PPD Zágráb (horvát) 0/7.

A-csoport, pótlás a 8. fordulóból: Meskov Breszt (fehérorosz)–SG Flensburg-Handewitt (német) 26–28 (15–14). Pótlás a 9. fordulóból: • Porto Sofarma (portugál)–HC Vardar Szkopje 1961 (északmacedón) 27–24 (13–13). Az állás: 1. Flensburg-H. 15 pont/9 mérkőzés, 2. Lomza Vive Kielce (lengyel) 13/8, 3. Breszt 9/10, 4. Porto 8/9, 5. Paris Saint-Germain (francia) 6/6, 6. MOL-PICK SZEGED 4/6 (156–157), 7. Elverum Handball (norvég) 4/8 (232–257), 8. Vardar 3/6.

POTAISSA: DÖNTETLEN ÉS GYŐZELEM A BÖLÉNYEK LIGÁJÁBAN

Szerdán és csütörtökön bonyolították le Sepsiszentgyörgyön a férfi kézilabda Bölények Ligája 16. és 17. (a visszavágók első két) fordulóját, amelyen az idegenlégiósait szélnek eresztő Tordai Potaissa egy döntetlennel és egy vereséggel tartja a második helyét az élvonalban.

Eredmények, 16. forduló: • Tordai Potaissa–Temesvári Politechnika MSC 25–25 (10–13) • Botoşani-i Magnum–Bukaresti MSC 33–38 (15–20) • Foksányi MSC–Resicabányai MSC 28–19 (10–6) • Bákói MSC–Dél-Dobrudzsai KK 22–29 (10–14) • Vászlói/Vaslui-i  MSC–Nagybányai Minaur 26–29 (14–16) • Bukaresti Dinamó–Fogarasi MSC 39–25 (18–10) • Szucsávai ESK–Bukaresti Steaua 19–26 (8–11); a Bodzavásári/Buzăui KK szabadnapos volt. 17. forduló: • Steaua–Potaissa 26–28 (14–15) • Buk. MSC–Resicabánya 34–22 (13–8) • Dél-Dobrudzsa–Magnum 38–23 (21–12) • Minaur–Bodzavásár 28–29 (15–12) • Fogaras–Szucsáva 22–29 (9–13) • Dinamó–Foksány 28–23 (14–13) • Temesvár–Vászló 31–26 (15–11); Bákó szabadnapos volt. Az állás: 1. Dinamó 48 pont/16 mérkőzés. 2. POTAISSA 40/16, 3. Dél-Dobrudzsa 39/16, 4. Buk. MSC 33/16, 5. Minaur 31/15, 6. Temesvár 25/16.

NŐI KÉZILABDA MOL VIRÁGOK LIGÁJA, 9. FORDULÓ

A női kézilabda MOL Virágok Ligájában véglegesítették a 9. fordulót a fővárosi Ioan Kunst-Ghermănescu sportcsarnokban. A Nagybányai Minaur–Kolozsvári Universitatea Sportklub találkozót – 40–30 (18–17) – már január 29-én lejátszották.

Eredmények, női kézilabda MOL Virágok Ligája: • Ploieşti-i Activ Prahova– Râmnicu Vâlcea-i MSC 16–29 (7–16) • Beszterce-Naszódi Glória–Nagydisznódi Magura 26–24 (16–12) • Brăilai Dunărea KK–Bukaresti MSC 24–38 (15–19) • Zilahi KK–Mioveni-i Dacia 24–20 (11–9) • Galaci MSC–Bodzavásári/Buzăui Gloria 20–29 (10–13) • Szlatinai MSC–Krajovai MSC 19–29 (10–15). A Bukaresti Rapid szabadnapos volt. Az állás: 1. Buk. MSC 27 pont/9 mérkőzés, 2. Minaur 22/9, 3. Rm. Vâlcea 21/8, 4. Magura 16/9 (227–189), 5. Bodzavásár 16/8 (197–181), 6. Beszterce-Naszód 15/9, …, 15. KOLOZSVÁR 0/8.

ZÖLD ASZTALI SIKER A ROMÁN FÉRFI RÖGBIVÁLOGATOTTNAK

A Rugby Europe igazgatótanácsa zöld asztali döntéssel Románia javára ítélte a Belgium elleni mérkőzést 28–0-lal és bónuszponttal, amelyet a Rugby Europe Championship utolsó fordulójának pótlásában kellett volna játszani Krajován február 7-én. A belga küldöttség a koronavírus-járvány szabályozások miatt nem hagyhatta el az országot, ezért született ez a döntés. A végeredményt majd a vasárnapi spanyol–portugál és grúz/georgiai–orosz találkozó után hirdetnek.

A csoport állása: 1. Grúzia/Georgia 19 pont, 2. ROMÁNIA 10, 3. Portugália 9, 4. Spanyolország 9, 5. Oroszország 8, 6. Belgium 7.