Stollárék döntősök párosban

A címvédő Stollár Fanny Heather Watsonnal az oldalán – döntőbe jutott a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású budapesti keménypályás női tenisztornán.

A harmadik helyen kiemelt magyar–brit duó a pénteki elődöntőben két sima szettben, 66 perc alatt győzte le a másodikként rangsorolt Irina-Camelia Begu, Galina Voszkobojeva (román, kazah) párost. A finálét vasárnap rendezték a BOK Csarnokban, Stollárék egészen biztosan oroszokkal küzdöttek, ugyanis az elődöntőben a másik ágon Jekatyerina Alekszandrova, Vera Zvonarjeva–Anna Blinkova, Anasztaszija Potapova mérkőzést rendeztek.

Beguék 3435 dolláros csekkel és 110 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Eredmények, páros, elődöntő: Stollár, Watson (magyar, brit, 3.)–Begu, Voszkobojeva (román, kazah, 2.) 6:2, 6:3; Alekszandrova, Zvonarjeva–Blinkova, Potapova 4:6, 6:4, 10–6.

Egyesben az orosz Anasztaszija Potapova, Wimbledon 2016-os junior bajnoka az elődöntőbe jutott – a világranglista 87. helyezettjének a pénteki negyeddöntőben 12 kettős hibája volt, ennek ellenére három szoros szettben, 2 óra 52 perces meccsen legyőzte Sorana-Mihalea Cârsteát (108.).

Cârstea látványos csatát vívott 17 éves tini ellenfelével, de Begu után ő is távozott a negyeddöntőben.

Eredmények, negyeddöntő: Potapova (orosz)–Cârstea 6:4, 6:7 (5), 7:5; Vondrousova (cseh, 8.)–Begu 5:7, 6:1, 6:3; Alekszandrova (orosz, 5.)–Parmentier (francia, 3.) 6:3, 6:2; Van Uytvanck (belga, 1.)–Kozlova (ukrán) 3:6, 6:1, 6:4. Elődöntő: Van Uytvanck–Alekszandrova 3:6, 6:4, 7:6 (7); Vondrousova–Potapova 6:0, 6:2.